Žiarski muži pokračujú vo víťaznej sérii

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK ŽU Žilina 76 : 69  (18:22, 15:22, 22:13, 21:12)
Body: Martin Matejčík 24b. (1 trojka), Jaroslav Praženica a Maroš Minárik (1 trojka) po 13b Tomáš Nemčok 9 b., Maroš Vrtík 8b., Tomáš Fábry 6b., Jakub Kádaši 3b. (1 trojka).
Hrali: Matej Košťál, Peter Kaňa, Lukáš Tkáč

V prvom polčase nás súper prehrával hlavne pod košom, kde silný a vysoký hráči Šoška s Mereššom dali väčšinu bodov Žiliny. My sme hrali veľmi mäkko v obrane a polčas sme prehrali o 11 bodov. Do druhého polčasu nastúpili naši hráči ako vymenený, dali do hry a hlavne do obrany dôraz a energiu a postupne sme stiahli súperov náskok. V štvrtej štvrtine, po dobrom výkone sme sa dostali do 6 bodového vedenia , ktoré sme však v úplnom závere po stratách lopty trestuhodne stratili. No ešte raz sme zabojovali v obrane a získali ťažko vybojované lopty. Zápas sme dohrali istým premieňaním trestných hodov. Chlapcom patrí poďakovanie za dobrý výkon hlavne v 2 polčase. Som rád že dnes sa hral v Žiari výborný basketbal a dúfam že sme potešili Žiarskeho diváka.

 

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK MŠK Kežmarok 87 : 61  (16:16, 17:12, 32:15, 22:17)
Body: Maroš Vrtík 16b., Jakub Kádaši 15b. (2 trojky), Maroš Minárik 14b., Jaroslav Praženica a Martin Matejčík po 10b., Vadimír Kašša 9b. (1 trojka), Tomáš Nemčok 8b. (1 trojka), Tomáš Fábry 5b.
Hrali: Matej Košťál, Peter Kaňa

Dnes sme potrebovali potvrdiť víťaznú sériu po včerajšom ťažkom zápase zo Žilinou. Chlapci sa trochu ťažšie rozbiehali, prvá štvrtina bola vyrovnaná. V druhom polčase sme zvýšili tlak v obrane na hráčov súpera z perimetra a hlavne sme zrýchlili hru. Vytvorili sme si niekoľko protiútokov, z ktorých sme dosiahli ľahké koše a postupne sme si vytvorili až 20 bodový náskok, ktorý sme vo štvrtej štvrtine ešte navýšili na konečný rozdiel 26 bodov. Som rád, že v zápase dostali šancu všetci hráči čo boli na zápise, lebo svojou prácou a prístupom k tréningu si to zaslúžia.

Tréner: Karol Kučera

Invalid Displayed Gallery

Foto vyhotovil: Jozef Cvajniga

Ostatné výsledky