Žiarska basketbalová mikroliga

Dnes bol ukončený, teraz už môžeme povedať, úspešný projekt žiarskej basketbalovej mikroligy pre školský rok 2014/2015. Záverečné 4. kolo sa odohralo dnes na IV. ZŠ za prítomnosti družstiev, žiakov prvého stupňa, zo všetkých štyroch ZŠ v Žiari nad Hronom.

V tomto kole sa z víťazstva tešili žiaci II. ZŠ, ktorí bez prešli turnajom bez prehry. Na druhom mieste skončila I. ZŠ, na treťom CZŠ.

Cieľom ŽBM bolo ukázať žiakom, že aj športom sa dá dobre zabaviť a zrelaxovať. V priebehu celého turnaja nám ani tak nešlo o víťazstvo, ale chceli sme deti pritiahnuť k športovej aktivite nie len počas turnajov, ale niektorým z nich práve takéto podujatie otvorí oči a môžu ďalej pokračovať na tréningoch v basketbalovom klube alebo v jednom zo 16-tich klubov, ktoré patria pod MŠK Žiar nad Hronom.

Počas 4. kôl bola atmosféra na zápasoch nabitá energiou žiakov, každý hráč bojoval v rámci svojich možností a schopností, každý chcel byť lepší ako ten druhý, každý chcel vyhrať a získať medailu. Tí najlepší ju nakoniec aj získali a k tomu ešte pohár pre víťaza. Žiaci mali veľký zážitok, pretože medaily im boli odovzdávané primátorom Žiaru nad Hronom Mgr. Petrom Antalom.

10171158_1099379416757146_5117000311480691261_n

Takže celkové výsledky ŽBM po štyroch kolách bolo nasledovné:

1. II. ZŠ – 10 bodov
  2. C ZŠ –   7 bodov
  3. 1. ZŠ –   6 bodov
  4. IV.ZŠ – 1 bod

Na celom turnaji sa zúčastnilo celkovo 70 rôznych žiakov zo žiarskych ZŠ, ktorí si mohli vyskúšať aký je to pocit hrať skutočný basketbalový zápas.

Bol vidieť rozdiel v pohybovej kultúre medzi žiakmi, ktorí sa už venujú nejakému športu, a medzi tými, ktorí sa zatiaľ športu nevenujú resp. len začali. Preto by sme chceli poprosiť rodičov, ak svojho syna ešte neprihlásili na šport a rozmýšľajú nad tým, aby svoje rozhodnutie neodkladali. Ak potrebujú poradiť, tak tréneri v basketbalovom klube sú Vám k dispozícii, tréningy máme v júni každý deň okrem piatku v telocvični na II. ZŠ cca medzi 16.00 do 17.00 hod. Potom začíname až v septembri 2015.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým, ktorí sa na zabezpečovaní a organizovaní celého turnaja podieľali a všetkých, ktorí túto žiarsku basketbalovú mikroligu podporili. Verím, že sa toto podujatie stane tradíciou a že sa stretneme v podobnom zložení aj s novými basketbalovými nádejami na budúci školský rok 2015/2016.