Žiaci úspešne zakončili aj druhý turnaj celoslovenskej ligy

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 55:47 (22:24)
Body: Kartik 14, Ondrík 13 (1), Kret 8, Horváth 6, Caban 5, Melaga 5 (1), Barcík 4.
Hrali: Kaša, Kondra, Truben, Juhász, Kováč, Herich.

MŠK BK Žiar nad Hronom – RIM BASKET Košice 84:27 (41:17)
Body: Ondrík 15(1), Horváth 12 (2), Kartik 12(1), Kaša 10, Kret 8, Barcík 7(1), Caban 5, Melaga 3 (1),Kondra 3 (1), Truben 3, Valent 2, Kováč 2, Herich 2, Juhász 1.
Hrali: Laho

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK LOKOMOTIVÁ Sereď 55:43 (21:15)
Body: Kret 14, Ondrík 13 (1), Horváth 11 (1), Kartik 1O, Caban 3, Truben 2, Juhász 2,
Hrali: Melaga, Kondra, Valent, Kováč, Barcík, Herich, Laho, Kaša

V dňoch 10 a 11.1.2020 sa na palubovke Žiarskej športovej haly uskutočnil turnaj
celoslovenskej ligy žiakov. V priebehu dvoch dní žiaci MSK BK odohrali tri zápasy proti týmom z Prievidze, Košíc a Serede. V prvom zápase turnaja zdolali naši žiaci súpera z Prievidze 55:47. Po prvom vyrovnanom polčase 24:22, v ktorom sa chlapci po sviatkoch a prázdninách len ťažko dostávali do hernej pohody, sa obraz hry v tretej štvrtine zmenil. Hrači zlepšili obranu a hlavne sa vyvarovali nevynúteným stratám v prechode do útoku. Vybojovaný náskok o 20 bodov sa však nepodarilo udržať až do konca zápasu. Húževnatý a kvalitný súper bojoval až do posledných sekúnd. Výhra o 8 bodov potešila, ale nie celkový dojem z hry našeho družstva.

V sobotnajších dvoch zápasoch sa celkový herný prejav zlepšil. Zlepšená a agresívnejšia obrana sa prejavila hneď v prvom sobotňajšom zápase, v ktorom domáci zdolali družstvo z Košíc 84:27. Aj v poslednom zápase proti družstvu zo Serede si domáce družsvo pripísalo body za víťažstvo, keď zdolali súpera 55:43.

V sobotnajších zápasov sa do hry zapojili všetci zdraví hráči, ktorí si rovnomerne rozdelili minutáž na palubovke a kolektívnou hrou sa postupne aj bodovo presadili.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry, Ján Valent