Žiaci ukončili základnú časť bez prehry

Sobota a nedeľa 30.11. a 01.12.2019, Celoslovenská liga žiakov

IMC Slovakia Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 37:88 (26:39)  Body: Kartik Marián 19, Kret Matej 19, Horváth Filip 13 (2 trojky), Kaša Alex 8, Ondrík Oliver 8 (1 trojka), Barcík Jakub 7, Melaga Matúš 4, Kováč Ján 4, Kňažko Marek 2, Kondra Alex 2, Valent Matej 2.

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 45:58 (26:27)
Body: Kret Matej 19, Kartik Marián 13, Ondrík Oliver 8, Barcík Jakub 5, Kňažko Marek 3, Horváth Filip 3, Melaga Matúš 2, Kondra Alex 2, Truben David 2, Kaša Alex 1.
Hrali: Valent Matej, Juhász Bruno, Kováč Ján, Herich Adam

V poslednom dvojkole  základnej časti súťaže žiakov vycestovalo družstvo MŠK BK Žiar nad Hronom za súpermi do Považskej Bystrice a Žiliny.
V sobotňajšom dueli sa chlapci na palubovke v Považskej Bystrici pomalšie rozbiehali, ale postupom času prevzali iniciatívu do svojich rúk. Na ihrisku pôsobili sebaisto čo sa prejavilo v obrane aj v útoku. V obrane dokázali súpera udržať pod 40 bodov a získať 28 lôpt. V útoku im vychádzal rýchly prechod na súperovu polovičku ako aj kombinačná kolektívna hra (19 asist.) v postupnom útoku. Všetci hráči sa podielali na 88 bodoch, ktoré dokázali súperovi nastrielať.

V nedeľu Žiarčanov preveril kvalitný súper zo Žiliny. Hra bola počas celého zápasu vyrovnaná. Chlapci sasnažili a dostávali sa do šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Buď boli faulovaní a trestuhodne zahadzovali trestné hody, alebo im v ceste stála drevená doska koša na ktorú už tieto ročníky nie sú zvyknuté. Po polčase sa zobudili niektorí hráči a hneď sa zmenil celkový prejav hry či už v obrane alebo v útoku. Chlapci začali dodržiavať pokyny trénerov ako aj nacvičené herné systémy, ale hlavne začali sami chcieť ukončiť tento zápas ako víťazi, čo sa im aj podarilo. V zápase sme šetrili hráčov 2007, ktorých ešte čakali dva zápasy tiež proti Žiline a to za svoju kategóriu ml. žiakov.

Týmito dvoma zápasmi žiaci ukončili základnú časť bez prehry. Teraz ich čaká celoslovenská liga, ktorá sa bude hrať formou turnajov.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry, Ján Valent