Žiaci ukončili sezónu prehrou ale i víťazstvom

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Liptovský Mikuláš    54:62 (12:18, 12:14, 11:10, 19:20)
Body: Tončík 21, Jozefčák 9, Kňažko 9, Štefanča 6, Barcík 5, Galko 2, Melaga 2
Hrali: Bielik, Kvak, Mihálka, Pavol, Šmondrk, Vonkomer

Body: Tončík 29, Galko 12, Vonkomer 10, Kňažko 9, Jozefčák 7, Melaga 4, Barcík 2, Štefanča 2,
Hrali: Bielik, Kvak, Mihálka, Pavol, Šmondrk

Žiaci odohrali so starším súperom, ktorý hrá mimo súťaž, posledné zápasy v sezóne. Opäť podali dva úplne rozdielne výkony, aby náhodou  nezapreli to, čo ich asi najlepšie charakterizuje. Nekoncentrovanosť na výkon a alibizmus.

Do prvého zápasu nastúpili nedôrazne, nepremenili hneď v úvode vyložené šance spod koša, zahodili len v prvej štvrtine 8 šestiek. Súper sa naopak chytil, vyšlo mu zakončenie spod koša aj z väčšej vzdialenosti. Dominoval v útoku aj v obrane, kde si vedel dôrazne doskočiť loptu. Naši hráči sklopili uši a čakali, čo urobí kapitán Tončík. Ten bol hlavne v útoku príliš osamotený. Nepomáhalo hlasné dohováranie trénerov počas hry, ani timeouty. Chlapci svojim alibizmom  pustili súpera k sebavedomému výkonu a ten tak ľahko kontroloval vývoj celého prvého zápasu. Občasné dobré momenty domácich nemohli na v pohode hrajúcich hostí stačiť.

Druhý, rozlúčkový zápas so sezónou, sa od začiatku vyvíjal úplne inak. Tréneri sme chlapcov v šatni vyzvali, aby sa spolu bez nás,  trénerov,  dohodli, či sa chcú so sezónou rozlúčiť dôstojnejším výkonom. Poďakovať sa rodičom, klubu, trénerom,  za snahu urobiť z nich lepší tím. Apel padol na úrodnú pôdu a chlapci opäť  ukázali aj svoju druhú tvár.

Do zápasu vstúpili od začiatku sústredene. Vtlačili súperovi svoju hru. Dôrazne išli nielen do zakončenia, ale aj do doskakovania a do osobných súbojov. Pridali na rýchlosti aj agresivite a na výslednom skóre na veľkej tabuli to bolo okamžite vidieť. Rýchlo si vypracovali 15-bodový náskok. V tretej štvrtine si neodpustili pár-minútový výpadok, kedy súper znížil na rozdiel  42:36. Domáci sa však po dvoch dôrazných timeoutoch rýchlo otriasli, zabrali postupne všetci hráči na palubovke a záver zápasu už patril len domácim, ktorí hostí prevalcovali za posledných 10 minút o 22 bodov.

Chlapci, ktorých budúci rok čaká  1. liga starších žiakov, si tak dokázali, že potenciál majú, musia však v lete na sebe tvrdo popracovať a zlepšiť do jesene nielen svoje individuálne zručnosti, ale aj taktické myslenie a nasadenie v zápase. Len vtedy môžu byť úspešní.

Chlapcom, ktorí majú za sebou naozaj turbulentnú sezónu, treba za ich snahu poďakovať a popriať im veľa chuti do tvrdej práce v prechodnom období. Od augusta ich čaká sústredenie a veľmi náročná príprava.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Ján Valent