Žiaci sa cez víkend zúčastnili III. turnaja celoslovenskej ligy

Žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom sa cez víkend  zúčastnili  III. turnaja celoslovenskej ligy žiakov v Seredi. V sobotu odohrali dva zápasy proti tímom z Bratislavy a Žiliny. V prvom zápase proti Interu sme dokázali hrať a držat tempo hry len v prvom polčase, ktorý sme vyhrali o 7 bodov. Tretiu štvrtinu sme vôbec nezvládli či už v obrane alebo v útoku. Súper sa dostal do vedenia, ktoré si udržal až do konca zápasu.

Po nevydarenom zápase s Interom, Žiarčania nastúpili hneď proti družstvu Žiliny. Aj keď sa hráči snažili, stále to bolo veľké trápenie na ihrisku. Výhra  v polčase o 5 bodov ako aj konečný stav 49:61 v prospech Žiaru potešila len z pohľadu získaných bodov, ale určite nie z predvedeného výkonu.

V nedeľu sme nastúpili v poslednom zápase proti domácemu družstvu zo Serede. Aj tento zápas bol od prvých minút pre našich chlapcov veľmi náročný. Domáce húževnaté družstvo veľmi dobre bránilo a svoj výškový deficit dokázali nahradiť rýchlosťou, agresivitou menších hráčov. Tí dokázali získať veľa lôpt hlavne z rúk našich vysokých hráčov. Sereď zaslúžene vyhrala I. polčas o 3 body. V ďalšej časti hry začali hráči plniť a dodržiavať dohodnuté herné systémy a čo bolo podstatné pridali aj v obrane. Tak ako aj v zápase proti Žiline nás výhra nad domácou Sereďou  o 12 bodov potešila, ale celkovým herným prejavom musel byť každý kto pozná naše družstvo a videl tento zápas sklamaný.

Vo všetkých troch zápasoch naši hráči mali katastrofálne trestné hody ako aj úspešnosť spodkošových zakončení. Určite má na tom podiel aj týždenná  absencia  6 hráčov, ktorí absolvovali lyžiarsky výcvik.

Inter Bratislava : MŠK BK Žiar nad Hronom 57:44 polčas 22:30 Body: Horváth 12, Kartík 10, Kret 8, Kaša 4, Ondrík 4, Melaga 2, Barcík 2, Kováč 2
Hrali: Kňažko, Kondra, Laho, Herich

MBK Victoria Žilina : MŠK BK Žiar nad Hronom 49:61 polčas 26:31Body: Horváth 21(2), Kret 20, Kartík 8, Ondrík 8, Kaša 2, Truben 2
Hrali: Kňažko, Kondra, Laho, Herich, Melaga, Barcík, Kováč

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď 57:45 (23:26)Body: Kret 17, Horváth 14 (3), Kartík 11 (1), Ondrík 4, Kondra 4, Kováč 4, Kaša 2, Melaga 1.Hrali: Kňažko, Truben, Barcík, Herich, Laho.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Tomáš Fábry, Ján Valent