Žiaci odohrali dva prípravné zápasy proti svojim rovesníkom z Prievidze a Handlovej

V stredu 16. 6. 2021 sa družstvo zložené z mladších žiakov a žiakov zúčastnilo basketbalového turnaju v Handlovej. Naši hráči tu odohrali dva prípravné zápasy proti svojim rovesníkom z Prievidze a Handlovej.
V prvom zápase proti Prievidzi bolo vidieť, že chalani dlho nehrali žiadny zápas čo sa prejavilo aj v samotnej hre. Zlé prihrávky a hlavne nepremenené jasné koše stačili len na doťahovanie dvanásť bodového náskoku, ktorý si vytvoril súper v začiatku hry.

Prievidza : Žiar nad Hronom – 50 : 42

Body:
M. Barniak 14b, R. Roško 6b, J. Tapfer 4b, L. Matejka 4b, A. Huraj 4b, A. Herich 4b, M. Huraj 2b, B. Kovalčík 2b, A. Dekýš 2b.

Pred druhým zápasom tréner Juraj Horváth prehovoril chlapcom do duše a snažil sa im vysvetliť, kde robia najviac chýb. Zápas proti Handlovej už bol vyrovnanejší. Aj keď sme v úvode hry znovu nechali súpera aby nám bodovo unikol, do poslednej štvrtiny sme nastupovali nerozhodne 34:34. Hneď na začiatku sme si vytvorili osem bodový náskok, ktorý sme si udržiavali až do posledných dvoch minút. Tu nás súper dobehol na rozdiel troch bodov, ale chalani bojovali do úplného konca a nakoniec víťazstvo strhli na svoju stranu.

Handlová : Žiar nad Hronom – 45 : 51