Žiaci odohrali ďalšie súťažné zápasy na domácej palubovke

Turnaj U14, 2. kolo

Dňa 29.10.2023 odohrali žiaci ďalšie súťažné zápasy na domácej palubovke. V prvom zápase nastúpili proti družstvu MBK Victoria Žilina. Do zápasu vstúpili trošku nesústredene, z čoho vznikali zbytočné chyby, ale postupne sa dostali do tempa a do polčasu si vytvorili náskok. V druhom polčase už na ihrisku dominovali a aj napriek streleckej smole nakoniec s prehľadom zvíťazili.

MBK Victoria Žilina – BK MŠK Žiar nad Hronom 50:77

Body: Kvačkaj 32, Barcík 10, Bobok 9, Kúšik 7, Inštitoris 4, Hanuška 4, Hlaváč 3, Mráz 3, Galko 2, Hrmo 2, Michalov 1.

V druhom zápase nastúpili proti úradujúcemu majstrovi z MBA Prievidza. Do zápasu vstúpili celkom dobre a aj napriek zbytočným chybám sa držali na dostrel. Zápas mal veľmi vysoké tempo a bolo sa na čo pozerať. Ešte na konci 3. štvrtiny prehrávali len o 10 bodov. Postupne sa však začala prejavovať únava z predchádzajúceho zápasu a pri veľmi efektívnej streľbe súpera sa už naši chlapci nedokázali dotiahnuť na Prievidžanov. Záver sa už len dohrával a dostali priestor všetci chlapci. Nakoniec síce prehrali o 30 bodov, no musím podotknúť, že konečné skóre vôbec nevypovedá o priebehu zápasu a výkone Žiarčanov. Nebyť množstva strát a doslova streleckej smoly na ich rukách, obidva výsledky by boli úplne iné.

BK MŠK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 54:84Body: Barcík 14, Michalov 13, Bobok 11, Kvačkaj 4, Hrmo 3, Mráz 3, Hanuška 2, Kúšik 2, Galko 2.

Za nasadenie a bojovnosť v obidvoch zápasoch patrí chlapcom moja pochvala.

Tréner: Július Kucej