Žiaci odohrali cez víkend zápasy proti družstvám spod tatier

Sobota a nedeľa 2. a 3.11.2019, Celoslovenská liga žiakov

MŠK BK Žiar nad Hronom – BKM Iskra Svit 84:34 (41:18)
Body: Kret Matej 18, Horváth Filip 18, Kartik Marián 13, Kaša Alex 11, Ondrík Oliver 10, Kňažko Marek 4, Kondra Alex 4, Melaga Matúš 3, Juhász Bruno 2, Herich Adam 1.
Hrali: Truben Dávid, Laho Marián, Kováč Ján.

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Liptovský Mikuláš 80:30 (49:21)
Body: Kartik Marián 20, Horváth Filip 16, Ondrík Oliver 13, Kaša Alex 8, Kret Matej 6, Truben David 4,Kováč Ján 4, Melaga Matúš 3, Kňažko Marek 2, Juhász Bruno 2, Herich Adam 2. 
Hrali: Kondra Alex, Laho Marián.

Žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali cez víkend odvetné zápasy celoslovenskej ligy žiakov na domácej palubovke proti družstvám spod tatier. V obidvoch zápasoch dominovali hráči Žiaru, ktorí sa snažili držať počas zápasov vysoké tempo a to hlavne v prechode do útoku, ako aj v osobnej obrane po celom ihrisku. Osobná zodpovednosť za svojho hráča bola prioritou pre všetkých hráčov, ktorí si miestami museli siahnuť až na dno svojich síl. Aj keď sa hráči dokázali bez väčších problémov presadiť v útoku, nevyhli sa veľkému počtu nepremenených striel priamo spod koša ako aj nepresným prihrávkam. Na druhej strane sa dokázali presadiť zo stredných ako aj trojbodových vzdialeností a tiež predviedli pekné kombinačné akcie. Do obidvoch zápasov nastúpili všetci hráci, ktorí prispelik výhre o 50 bodov v oboch zápasoch.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry