Žiaci na dvojdňovom prípravnom turnaji v Košiciach víťazne

Sobota a Nedeľa, 18.-19.9.2021

BK MŠK Žiar nad Hronom : RIM BASKET Košice 54:51 (15:17, 23:30, 36:39)
Body: Barniak 16, Roško 16, Huraj A. 9, Tapfer 6, Oťapka 3, Dekýš 2, Huraj M. 2
Hrali: Ďurian, Golebiowski, Mališ, Plencner, Polák

ŠBK GALAXY Košice : BK MŠK Žiar nad Hronom 54:55 (6:11, 29:20, 35:33)
Body: Barniak 20, Ďurian 20, Roško 9, Huraj A. 4, Oťapka 2
Hrali: Dekýš, Golebiowski, Huraj M., Mališ, Plencner, Polák, Tapfer

BK MŠK Žiar nad Hronom : AC LB 04 Spišská Nová Ves 63:40 (21:11, 36:23, 52:31)
Body: Barniak 28, Roško 18, Tapfer 6, , Huraj A. 3, Huraj M. 2, Mališ 2, Oťapka 2, Ďurian 1, Plencner 1
Hrali: Dekýš, Golebiowski, Polák

Naši žiaci, kategória U14, sa zúčastnili veľmi dobre zorganizovaného dvojdňového prípravného turnaja v Košiciach. Po absolvovaní mesačnej hrubej kondičnej a hernej prípravy im prišla porcia troch prípravných zápasov veľmi vhod. Na chlapcoch bolo vidieť, že im chýba zápasová prax. Rovnako a možno ešte viac im robilo problémy zvládanie herných činností, individuálnych aj tímových, v rýchlosti, na akú neboli doteraz zvyknutí. Ale práve za takýmito skúsenosťami sme za súpermi na východ Slovenska cestovali.

Všetky tri zápasy sa niesli v podobnom duchu. Nastúpili sme nedôrazne a nekoncentrovane, hlavne v prvom polčase. Súperi sa v prvých minútach zápasu vždy dostali na koňa a my sme museli pomaly pridávať obrátky a zápasy otáčať s vypätím všetkých síl a nervov v náš prospech. Pokiaľ sme hrali pomaly, s dlhým driblingom, s nedôraznou obranou, nedalo sa na našu hru pozerať. Keď však chalani zrýchlili prechod do útoku s peknými a presnými prihrávkami, dostávali sa do ľahkého a presného zakončenia. V obrane sme striedali slabšie okamžiky s lepšími. Pokiaľ však chlapci boli na palubovke sústredení, videli sa v útoku a dopĺňali sa v obranných činnostiach, bolo na našu hru naozaj radosť pozerať a súperi na našu hru herne naozaj nemali. Musíme sa však vyvarovať individuálnych zlyhaní a školáckych chýb.

Tento tím má veľký potenciál, viacero talentovaných hráčov, čaká nás ale ešte dlhá cesta tréningového drilu. Všetci naši hráči si za výkon na turnaji a vzornú reprezentáciu klubu zaslúžia veľkúpochvalu.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Patrik Ďurica