Žiaci

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 42:60 (20:20, 5:14, 12:12, 5:11)
Body: Kret Juraj 18b., Šonkol Sebastián a Patrik Ďurica po 10b., Balogh Boris 8b., Dekýš Adam 7b., Bobok Matej 4b., Žemľa Benjamín 2b., Kosmeľ Michal 1b.,
Hrali: Galko Adam, Sirotný Marián, Kňažko Adrián.

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 46:53 (11:11, 8:10, 8:20, 19:12)
Body: Šonkol Sebastián 19b., Kret Juraj 16b., Balogh Boris 10b., Ďurica Patrik 4b., Žemľa Benjamín a Dekýš Adam po 2b.,
Hrali: Kňažko Adrián, Galko Adam, Sirotný Marián, Bobok Matej, Kosmeľ Michal, .

Naši chlapci nastúpili poslednú aprílovú nedeľu na prvý dvojzápas playoff skupiny na palubovke nášho súpera v Žiline a už od začiatku zápasu bolo na našich chlapcoch vidieť odhodlanie a chuť po víťazstve. V prvej štvrtine obe družstvá nastúpili vo vysokom tempe a na palubovke dominoval hlavne útok z oboch strán, čomu nasvedčuje aj skóre po prvej perióde 20:20. Chlapci však rýchlo pochopili aká dôležitá je precízna a dôsledná obrana a v ďalšom dianí hry následne dovolili súperovi v 3 štvrtinách nastrieľať spolu 22bodov, čím si na konci zápasu zabezpečili víťazstvo.

V rovnakom duchu sa pokračovalo aj v druhom zápase, kde napokon už od začiatku zápasu dominovala hlavne obrana a po veľmi dobrej hre našich chlapcov sme si zo súperovho ihriska napokon mohli odniesť dve víťazstvá. Veríme, že takéto zápasy chlapcom dodajú potrebnú sebadôveru a nabudia ich do ďalších bojov v ich ceste za úspechom na Majstrovstvách Slovenka, ktoré sa uskutočnia koncom mája.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec