MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 83 : 31
Body: Balogh Boris 12b., Šonkoľ Sebastián 11b., Bobok Matej 10b., Tončík Matej a Kosmeľ Michal po 8b., Ďurica Patrik a Sirotný Marián po 6b., Žemľa Benjamín 5b., Kňažko Adrián a Dekýš Adam po 4b., Baláž Tomáš 3b., Galko Adam, Kosmeľ Richard a Ziman Marcus po 2b.

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 79 : 26
Body: Šonkoľ Sebastián 13b., Bobok Matej 11b., Ziman Marcus 10b., Dekýš Adam 9b., Ďurica Patrik 7b., Galko Adam a Balogh Boris po 6b., Tončík Matej 5b., Kosmeľ Michal a Sirotný Marián po 4b., Herich Patrik a Žemľa Benjamín po 2b.
Hrali: Baláž Tomáš, Kosmeľ Richard, Kňažko Adrián

Žiarski chlapci privítali v pondelok 20.03.2017 v dohrávke kola súpera z Handlovej. Od začiatku zápasu chlapci tvrdou obranou nedovoľovali súperovi ľahko skórovať a naopak nútil ho strieľať ťažké strely. V prvom polčase si aj napriek slabej úspešnosti streľby dokázali Žiarčania vybudovať prvopolčasový 21 bodový náskok a do prestávky sa šlo za stavu 35:14.  V druhom polčase naši chlapci pokračovali v agresívnej obrane, čo spôsobilo veľa strát súpera a Žiarčania dokázali skórovať z rýchlych protiútokov. V zápase dostali priestor zahrať si všetci hráči a teší nás, že každý kto zasiahol sa dokázal aj presadiť.
Druhý zápas sa viedol v podobnom duchu ako ten prvý, agresívna obrana a skórovanie z protiútokov zabezpečili Žiarskym chlapcom polčasový náskok 43:12. Druhý polčas sa chlapci bavili basketbalom a diváci, ktorí si našli cestu do ZUS arény mohli vidieť pekné akcie domácich. Chlapcom gratulujeme k víťazstvám a držíme im palce v ďalších bojoch pred Majstrovstvami Slovenska.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec