Víťazstvo mladších mini v ťažkom zápase

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 39:44 (19:22)
Body: Horváth Filip 12, Barcík Jakub 11, Valent Matej 9, Ďurčov Ján 6, Juhász Bruno 3, Herich Adam 2, Chrobák Jakub 1
Hrali: Dekýš Adrian, Tapfer Jakub, Dibdiak Timotej, Kovalčík Boris, Roško Roderik, Huraj Max, Huraj Alex

V sobotu 27. januára cestovali mladší minižiaci na zápas do Žiliny. Očakávali sme ťažký súboj proti kvalitnému súperovi, ktorý v sezóne, tak ako my, ešte neprehral. To sa odzrkadlilo v prvom polčase, kedy sme celý čas prehrávali. V závere druhej štvrtiny sme dokázali, po získaných loptách, využiť rýchle protiútoky a prvý polčas vyhrať o 3 body. Do tretej štvrtiny sme vstúpili s pozmenenou zostavou. Súper na nás tlačil osobnou obranou a my sme mu „zbrklo“ dávali lopty do rúk, čo využil a po tretej štvrtine svietil na tabuli stav 39:28. Do poslednej štvrtiny sme išli s jasným cieľom – otočit zápas v náš prospech. Hráči pochopili správne postavenie v obrane, takže sme zamedzili, aby nám súper dával koše z presilových situáci. Do dobre postavej obrany sa nedokázali presadiť a každú jednu chybu sme potrestali košom. O všetkom svedčí, že sme poslednú štvrtinu vyhrali 16:0 a celý zápas o 5 bodov. Hráčom môžem poďakovať a pochváliť ich za predvedený výkon. Takýchto kvalitných zápasov by sme potrebovali odohrať čo najviac, pretože len v nich sa naši hráči dokážu zlepšovať.

Tréner: Tomáš Fábry
Asistent: Juraj Horváth