Víťazná rozlúčka pred domácimi fanúšikmi

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK MŠK Kežmarok  87 : 62  (25:11, 25:17, 19:13, 18:21)
Body: Maroš Minárik 27b., Maroš Vrtík 16b., Jozef Oravec 10b., Michal Dolník 9b., Lukáš Tkáč 9b., Jakub Nagy 8b., Tomáš Fábry 6b., Peter Kaňa 2b.
Hrali: Maroš Medveď, Ladislav Galovič

Posledný domáci zápas sezóny sme začali veľmi dobre. Po našich úspešných strelách a dobrej obrannej hre sme v úvode zápasu viedli 9 : 0. V podstate už v prvom polčase sme rozhodli o našom víťazstve, keď sme boli mimoriadne strelecky disponovaný a padlo nám aj zopár ťažkých striel z perimetra, keď sme sa nachádzali  v časovej tiesni. Dať 50 bodov za polčas je z našej strany super výkon. Často sme sa nachádzali po dobrých útočných kombináciách v otvorených streleckých pozíciách a tie sme aj premieňali. Som rád, že už na konci druhej štvrtiny sa na ihrisko dostali aj naši mladí hráči z lavičky. V druhom polčase sme pokračovali v pohodovom výkone, udržali sme tempo hry a udržiavali sme si dostatočný náskok, ktorý miestami narástol až na 30 bodov. Naši hráči si posledný domáci zápas sezóny užívali a koncentrovane ho dohrali až do víťazného záveru.

Na záver by som sa rád poďakoval našim fanúšikom, ktorí nás počas celej sezóny chodili povzbudzovať. Dúfam, že sme ich aspoň trošku pobavili basketbalom. Nie vždy to bolo z našej strany ideálne, ale naši chlapci a to ma teší najviac na ihrisku vždy nechali celé svoje srdce. A tak sa spolu tešme na novú sezónu, ktorá verím že bude pre náš klub úspešnejšia.

Nás ešte čakajú posledné dva zápasy na súperových palubovkách v Trnave 8.4.2017 a v Považskej Bystrici 9.4.2017

Tréner: Karol Kučera