Víkend Juniorov s výhrou aj prehrou

Juniori – skupina GOLD 3. a 4.11.2023

Žiarski juniori v piatok podvečer nastúpili proti súperovi zo Svitu. Do zápasu domáci hráči vstúpili veľmi dobre a hneď sa ujali vedenia 7:0. Následne prišlo zranenie nášho podkošového hráča Alexa Kašu, ktorý už nemohol pokračovať v zápase. V tom momente nás začal super doťahovať a polčas vyhrali hostia o 5 bodov. Aj v druhej časti hry sa naši hráči trápili ako v útoku tak aj v obrane čo súper využil a odskočil o 14 bodov. V poslednej štvrtine sa Žiarčania zmobilizovali a dali do zápasu všetku energiu, čoho výsledok bol vyrovnaný stav na konci štvrtej štvrtiny 79:79. V poslednej päťminútovke predĺženia sme nedokázali pokryť súperových strelcov, ktorí premenili tri trojbodové strely a o zápase bolo rozhodnuté.

BK MŠK Žiar nad Hronom : BKM Iskra Svit87:94 ( 40:45)

Caban Lucas 26, Valent Matej 16, Truben David 12, Ondrík Oliver 11, Juhász Bruno 11, Melaga Matúš 6, Barcík Jakub 5, Kňažko Marek, Olajec Patrik, Kaša Alex, Mališ Branislav, Barniak Martin.

V sobotu pokračovali juniori zápasom proti družstvu Žiliny. Domáci hráči využili svoje fyzické prednosti a hlavne výškovú prevahu a postupne navyšovali svoje vedenie. Už v prvej štvrtine sa do zápasu zapojilo všetkých 12 hráčov, ktorí si postupne rozdelili minutáž v celom zápase. Žiarčanom vyšli v zápase aj veľmi pekné akcie a efektné zakončenia- smeče, ale nevyhli sa ani banálnym chybám, ktoré by sa v tejto kategórii už nemali robiť.

BK MŠK Žiar nad Hronom : TSM Slávia Žilina 88:71( 47:31)

Caban Lucas 20, Valent Matej 21, Ondrík Oliver 12, Barniak Martin 10, Juhász Bruno 6, Melaga Matúš 6, Mališ Branislav 5, Truben David 4, Barcík Jakub 2, Kňažko Marek 2, Olajec Patrik.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Miroslav Grznár