V sobotu odohrali naše mladé basketbalistky ďalšie dva súťažné zápasy na domácej palubovke

BK MŠK Žiar nad Hronom – BKM Žilina 19 – 69 (11:34)

Hrali a bodovali:

Poláková Ela 14, Bošková Viktória 3, Kohútová Laura 2, Repiská Viktória, Belányi Ella, Babiaková Lucia, Klinčáková Ema, Salayová Elissa, Zliechovská Melinda, Vodnáková Emília, Inštitoris Ester

MBK Ružomberok – BK MŠK Žiar nad Hronom 23 – 50 (10:15)

Poláková Ela 17, Repiská Viktória 9, Bošková Viktória 7, Kohútová Laura 6, Inštitoris Ester 4, Babiaková Lucia 2, Salayová Elissa 2, Zliechovská Melinda 1, Belányi Ella, Klinčáková Ema, Vodnáková Emília

V sobotu dopoludní odohrali naše mladé basketbalistky ďalšie dva súťažné zápasy na domácej palubovke v priestoroch telocvične druhej základnej školy. V prvom zápase nastúpili proti súperkám zo Žiliny, ktoré v poslednom zápase dokázali zdolať. Družstvo Žiliny prišlo v plnej zostave a hneď prvé sekundy zápasu ukázali, že absencia našich vysokých hráčok, ako aj slabá účasť na tréningoch v dôsledku chorôb bude kľúčová v tomto zápase. Aj keď sa naše hráčky nevzdávali a bojovali, na vysoké a rýchle súperky nestačili. Veľká škoda že sa v tak ťažkom zápase k Polákovej Ele nepridali aj ďalšie šikovné dievčence, ktoré mali zbytočný rešpekt pred súperkami.

V druhom zápase proti družstvu z Ružomberka sa dievčatá zase pomalšie rozbiehali a prvú štvrtinu len remizovali 8:8. V ostatných troch však poriadne pridali a postupne navyšovali svoj náskok. Na dievčatách bolo už vidno únavu z prvého zápasu, no aj napriek tomu pridali v nasadení a polčas vyhrali 15:10. V druhej polovici hry sa bodovo začalo presadzovať viacej našich hráčok ako v prvom zápase, hra sa zrýchlila, dievčence sa videli a dokázali premieňať strely z pod koša, ako aj zo strednej vzdialenosti. Zápasy sa hrali vo veľmi dobrej atmosfére, za čo patrí vďaka hráčkam za predvedený výkon a divákom, rodičom za neustále povzbudzovanie.

Tréner: Juraj Horváth