V predohrávke kadetskej ligy vycestovali v stredu podvečer naši hráči do Bánoviec nad Bebravou

V predohrávke kadetskej ligy vycestovali v stredu podvečer hráči Žiaru nad Hronom do Bánoviec nad Bebravou. Vstup do zápasu bol zo strany našich hráčov rozpačití a troška nervózny, nakoľko sa hneď od úvodu nepodarilo premeniť 5 – 6 striel priamo spod koša. Herne a kombinačne sme sa dokázali dostávať do šancí ale bánovské koše boli proti nám. Tak skončila aj prvá štvrtina, ktorú Žiar vyhral len o 2 body 18:16. Do druhej štvrtiny lepšie vstúpili domáci hráči, ktorí sa dvoma trojkami ujali vedenia 22:18. Po oddychovom čase, ktorý musel prísť, sa obraz hry zmenil. Agresívnejšia obrana po celom ihrisku, doskočené, získané lopty v obrane a šnúra troch úspešných striel za sebou (3b+3b+2b) F. Horvátha, nakopla celé družstvo, čo sa hneď odrazilo na výsledku. Do druhej polovice zápasu chlapci nastúpili s ešte väčšou energiou, ktorá im vydržala až do konca zápasu. Nepoľavili v obrane a išli po každej lopte o čom svedčí aj 5 krásnych blokov A. Kašu a 4 bloky B. Juhásza. Druhý menovaný pridal aj krásny obojručný smeč, za ktorý sa mu dostala pochvala nielen od spoluhráčov ale aj prítomných divákov. Do zápasu sa pomerne rovnako zapojilo celé družstvo a bodovo sa dokázali presadiť všetci hráči. Potešiteľný ukazovateľ 20 asistencii a 23 získaných lôpt hovorí o kolektívnom a zodpovednom výkone celého družstva.

BBK Bánovce nad Bebravou : MŠK BK Žiar nad Hronom
54: 98 (31:44).

Bodovali: Ondrík Oliver 16, Horváth Filip 15 (2 trojky), Kaša Alex 14, Juhász Bruno 14 (1 trojka), Valent Matej 11, Melaga Matúš 10 (2 trojky), Barcík Jakub 5 (1 trojka), Truben David 6, Matejka Lukáš 3 (1 trojka), Kňažko Marek 2, Tarač Ramon 2

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Michal Caban, Ján Valent