V piatok večer a v sobotu poobede odohralo družstvo juniorov posledné dva zápasy vrchnej štvorky

BKM SPU Nitra : BK MŠK Žiar nad Hronom 68 : 75 (29 : 44)

Hrali: Yakushev Yehor 25, Ondrík Oliver 14, Kaša Alex 11, Kulčár Lukáš 8, Čierny Adam 7, Truben David 4, Barcík Jakub 2, Juhász Bruno 2, Valent Matej 2, Kňažko Marek.

INTER Bratislava – BK MŠK Žiar nad Hronom

96 : 87 (49 : 50)

Hrali: Yakushev Yehor 20, Ondrík Oliver 17, Valent Matej 13, Kulčár Lukáš 10, Čierny Adam 9, Kaša Alex 6, Truben David 6, Barcík Jakub 4, Mališ Branislav 2, Kňažko Marek, Bernáth Dominik

V piatok večer a v sobotu poobede odohralo družstvo juniorov posledné dva zápasy vrchnej štvorky. V piatkovom zápase proti Nitre Žiarčania hneď v prvých minútach ukázali, že neprišli len odohrať zápas ale tvrdo zabojovať o víťazstvo a lepšie umiestnenie v tabuľke. Výborný vstup do zápasu (0:10) naštartoval všetkých našich hráčov. Všetko to začalo v obrane, kde všetci veľmi dobre bránili a nielen na začiatku ale počas celého zápasu. V útoku hrali kolektívne, nedržali zbytočne loptu, čím si vypracovali optimálne pozície na zakončenie. Po celý zápas sa snažili o čo najrýchlejší prechod do útoku a keď sa aj nepodarilo hneď zakončiť, umnou hrou zaznamenávali dôležité body. Zaslúžené víťazstvo si vyžiadalo aj daň, a to tri štichy na obočí, rozbitá brada a zlomený nos.

Prajeme chlapcom skoré uzdravenie.

V sobotnom zápase proti lídrovi juniorskej ligy Interu Bratislava hráči Žiaru nezačali najlepšie a súper si vypracoval už v prvej štvrtine 10-bodový náskok. Následne zmenou obrany ako aj so zlepšenou komunikáciou sa Žiarčania začali doťahovať na súpera. Zlepšil sa pohyb v útoku ako aj úspešnosť v zakončení. Druhú štvrtinu vyhral Žiar 19:30 a polčas 49:50. Aj v druhej časti hry mali Žiarčania veľmi dobré momenty a zápas proti favoritovi bol vyrovnaný. Postupne sa nám však vyfaulovali traja hráči a domáci hlavne zásluhou úspešne premenených trestných hodov navyšovali skóre vo svoj prospech. Naopak, nám sa nedarila streľba z hranice trestného hodu, keď sme nedokázali premeniť 15 (32:17) pokusov. Tiež nás môže mrzieť ku koncu zápasu pár nevynútených chýb a zbytočných strát a zápas mohol mať ešte dramatickejší záver. Hráči si zaslúžia pochvalu za obidva zápasy a aj za sebazaprenie, keď dvaja z troch zranených hráčov Ondrík a Yakushev nastúpili aj v sobotu. Juhászovi to nebolo doporučené.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Miroslav Grznár