V Leviciach úradovala únava

V Leviciach v Dome športu sa predstavili mladší žiaci, zverenci trénerov Júliusa Kuceja a Juraja Horvátha. Na Majstrovstvách Slovenska mladších žiakov, počas toho istého víkendu (15–17.5.) v Leviciach, zabojovali Žiarčania v konkurencii piatich mužstiev – ŠBK Junior Levice, MBK Victoria Žilina, BK 04AC LB Spišská Nová Ves, BK Inter Bratislava a BKM Svit.

Prvý zápas sme odohrali s úradujúcim majstrom so Žiliny. Naši chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne ako v obrane, tak aj v útoku. Odohrali sme veľmi kvalitný zápas, v ktorom boli všetky prvky basketbalu a hralo sa vo vysokom tempe. Aj napriek prehre chlapci podali veľmi kvalitný výkon v rámci svojich možností a pri troche športového šťastia mohli súpera poraziť.

Do druhého zápasu sme nastúpili proti domácemu družstvu z Levíc. Hráči opäť podali kvalitný výkon , ale v druhej polovici zápasu im začali dochádzať sily, nakoľko boli unavený z prvého zápasu. Nakoniec Levičanom podľahli . Treba však podotknúť, že Levičania majú omnoho širší káder ako my, hráči chodia do basketbalovej triedy a majú omnoho viac športovej prípravy, ako naši chlapci.

Tretí súper bol Inter Bratislava, s ktorým sme predtým ešte nikdy nehrali. Chceli sme veľmi vyhrať, čo bolo na ihrisku aj poznať. Veľmi dobre sme bránili a darilo sa nám aj v útoku. Náš jediný problém bolo nesprávne posudzovanie faulov našich chlapcov. Traja hráči sa vyfaulovali a bez nich sa chlapcom hralo veľmi ťažko. Prišli sme vlastne o víťazstvo a tým pádom aj o medailu.

Do zápasu proti Spišskej Novej Vsi sme nastúpili opäť s veľkou chuťou zvíťaziť aj napriek sklamaniu s predchádzajúceho zápasu. Hrali sme veľmi dobre proti kvalitnému súperovi s nepríjemnou osobnou obranou, čo nás znovu veľmi vyčerpávalo. Zápas nám nakoniec ušiel pomedzi prsty, keď sme v závere pokazili zbytočne pár prihrávok. Aj napriek tomu chválim hráčov za výkon a nasadenie (7 hráčov SNV získalo tento rok titul majstra SR za žiakov).

Posledný zápas sme odohrali so Svitom. Súper nepatrí medzi najťažších súperov, ale napriek tomu sme ho nepodceňovali. Všetci naši hráči si z chuti zahrali, aj keď začiatok zápasu bol trošku ťarbavý ale postupne sme sa rozohrali a súpera bez problémov porazili rozdielom triedy. V zápase sa aj väčšina hráčov bodovo presadila čo ma veľmi potešilo.

Turnaj hodnotím z hľadiska hry veľmi pozitívne. Konkurencia bola veľmi veľká a všetky družstvá hrali veľmi pekný basketbal. Všetci naši hráči si zaslúžia moje poďakovanie a pochvalu za profesionálny prístup a bojovnosť. Verím, že pri troche športového šťastia, bez ohľadu na iné faktory, by sme z turnaja určite nejakú medailu doniesli. Cez to všetko som s piatym miestom na turnaji spokojný, a dúfam, že na budúci rok nás už medaila neobíde, pretože si to chlapci za bojovnosť zaslúžia.

Július Kucej, tréner

MSR_MZ_2015_1

Mladší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom-5.miesto na MSR pre rok 2015
Horný rad zľava: Štefan Bajnok, Juraj Greguš, Hogo Kucej, Július Kucej-tréner, Marek Novák, Marek Golebiowsky, Adam Lehotský
Dolný rad zľava: Boris Balogh, Martin Holic, Samuel Barcík, Marek Grochal, Jakub Švec, Pavol Király, Richard Truben

Výsledky MŠK BK Žiar nad Hronom:

 • MŠK BK Žiar nad Hronom : MBC VICTORIA Žilina 36:50 (14:21)
 • MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK JUNIOR Levice 26:52 (16:34)
 • MŠK BK Žiar nad Hronom : BK INTER Bratislava 40:53 (15:24)
 • MŠK BK Žiar nad Hronom : BK 04 AC LB SNV 53:56 (26:25)
 • MŠK BK Žiar nad Hronom : BKM Svit 74:46 (32:21)

Konečné poradie:

 • 1. ŠBK JUNIOR Levice
 • 2. BK INTER Bratislava
 • 3. MBC VICTORIA Žilina
 • 4. BK 04 AC LB SNV
 • 5. MŠK BK Žiar nad Hronom
 • 6. BKM Svit

Do ALL STARS „B“ bol z radov Žiarčanov vyhlásený hráč Marek Grochal.

Invalid Displayed Gallery