V druhom víkendovom zápase juniorskej ligy v sobotu podvečer odohrali naši juniori zápas proti Interu

BK MŠK Žiar nad Hronom : Inter Bratislava 45:90 (22:48)

Bodovali a hrali: Oliver Ondrík 11 (10 dosk.), Matej Valent 9 (5 asist., 5 dosk.), Jakub Barcík 7, Bruno Juhász 7 (3 zisk. 2 blok.), Adam Čierny 6, Martin Barniak 2, Marek Kňažko 2, Branislav Mališ 2(5 dosk.), Patrik Olajec, Matúš Melaga

V druhom víkendovom zápase juniorskej ligy v sobotu podvečer odohrali naši juniori zápas proti Interu.

Od začiatku zápasu sa hostia veľmi ľahko presadzovali pod našim košom. Dokázali naplno využiť svoje fyzické danosti a aj keď nepremenili prve šance, po útočnom doskoku pomaly navyšovali skóre vo svoj prospech. Už pravidelná absencia našich podkošových hráčov (choroba, zranenie…) v takýchto ťažkých zápasoch, kde hrá veľkú rolu práve odstavovanie a súboje s veľkými hráčmi súpera, umožnilo súperovi vybudovať si do polčasu už 26 bodový náskok. Zmenou obrany ako aj rýchlejším presunom do útoku Žiarčania hráčov Interu nezaskočili a naďalej len doťahovali. V zápase proti Nitre naše družstvo premenilo 8 trojbodovych striel, v zápase s Interom bola úspešná len „1“ aj keď pokusov bolo aj na dva zápasy. Celkovo počas celého zápasu sa domáci trápili so slabou úspešnosťou streľby, čo súper nekompromisne trestal a neustále navyšoval svoj náskok. Naše stále nekompletné a nie celkom fit družstvo, nedokázalo držať krok zo súperom, ktorý nedovolil zvrat v zápase.

No aj napriek vysokej prehre mali aj domáci hráči svetlé úseky, kde dokázali predviesť pekné akcie moderného basketbalu. Do hry sa zapojilo všetkých 10 hráčov, z ktorých dvaja sú len ročník 2008 ( Barniak, Mališ)

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Miroslav Grznár