V deň MDŽ sme sa stretli so súperom z Lučenca na dohrávkach našich zápasov

BK MŠK Žiar nad Hronom – AKAPO Lučenec 38:72 (7:23, 18:12, 8:15, 5:22)
Body: Valent 8, Bučko 8, Šándor 8 , Žilka 6, Okoyeocha 3, Kohút 3, Krokus 2,
Hrali: Ihradský, Šarközy

BK MŠK Žiar nad Hronom – AKAPO Lučenec 49:44 (19:16,8:12, 10:6, 16:10)
Body: Valent 28, Bučko 6, Žilka 5, Šándor 4 , Okoyeocha 4, Krokus 2,
Hrali: Ihradský, Kohút, Šarközy

V deň MDŽ sme sa stretli so súperom z Lučenca na dohrávkach našich zápasov. Vedeli sme čo môžeme od disponovaného súpera čakať a tak sme sa pripravovali na niektoré jeho variácie. Ako to už býva zvykom príprava je jedno a zápas druhé.

V zápase nám škrípala najmä obrana. Naši chlapci si nevedeli dať rady z ich tromi hráčmi, ktorí prakticky sami ťahali celé družstvo. V začiatku zápasu jasne dominoval súper, ktorý keď eliminoval nášho nosného hráča, nemal kto vytvoriť príležitosť na zakončenie. V druhej štvrtine sme zlepšili obranu, najmä pri vyhadzovaní z autu, čo viedlo k zníženiu stavu na 25:27. Toto bola bohužiaľ naša najlepšia pasáž a v zápase jediné. Na viac sme nemali a vysoko sme prehrali. Cez prestávku medzi zápasmi sme si s chlapcami povedali, že so súperom vieme hrať ale že nebudú stačiť len dve štvrtiny. Do druhého zápasu sme nastúpili v obmenenej zostave čo prinieslo želané ovocie. Zlepšenou obranou a najmä využívania hoď a bež sme sa v zápase držali počas celého stretnutia. V poslednej minúte za stavu 44:44 sme rozohrávali pod košom súpera a kapitán Michal Valent pokusom zpoza perimetra nás posunul za víťazstvom.

Treba pochváliť všetkých chlapcov, lebo aj napriek našim nedostatkom, mnohým nepremeneným 100% šanciam a zbytočným stratám sme vybojovali veľké víťazstvo.

Tréner: Ján Valent