Tesná prehra v Slovenskom pohári na palubovke súpera

BK ŠPD Rožňava – MŠK BK Žiar nad Hronom  71 : 67  (14:21, 13:13, 24:18, 20:15)
Body: Maroš Vrtík 28b., Daniel Javúrek 17b., Vladimír Kašša 9b., Dávid Krč 8b., Lukáš Tkáč 3b., Tomáš Krč 2b.,
Hrali: Marek Páleník., Peter Kaňa., Eduard Rajnoha

Zápas druhého kola Slovenského pohára sme veľmi dobre začali, hráči plnili taktické pokyny v obrane a držali sme dobré tempo hry v útoku. Hrali sme rýchlo a lopta mala dobrú tranzíciu, čím sme prvú štvrtinu vyhrali o 7 bodov. Aj v druhej časti hry sme pokračovali vo svojej hre. Náš náskok narástol až na 12 bodov a tam sme sa zastavili. Namiesto aby sme súperovi odskočili na 15-20 bodov sme mu svojimi chybami v obrane a nedôsledným zakončením v útoku dovolili znížiť a vrátiť sa do zápasu. Do druhého polčasu domáci nastúpili s oveľa väčším nasadením ako my a postupne znížili náš náskok a dokonca sa dostali aj do vedenia v zápase. Napriek tomu sme sa ešte raz vrátili do zápasu a 5 min pred koncom sme opäť viedli o 6 bodov. Veľká škoda, že sme si už ten náskok nedokázali udržať a nedotiahli sme zápas do víťazného konca. No to je o tom, že naši mladí hráči nemajú ešte skúsenosti a takéto závery nedokážeme uhrať. V závere zápasu sme ešte urobili dve taktické chyby  a zápas sme prehrali o 4 body, čo nám ale do odvety dáva šancu, aby sme bojovali o postup do tretieho kola. Len musíme dokázať odohrať domáci zápas celých 40 minút v plnom nasadení a koncentrácii.
Všetkých vás tým to pozývam na druhý zápas, ktorý sa odohrá v sobotu 12.11.2016 o 18,00 hod. do našej športovej haly, budeme potrebovať vašu podporu a vaše povzbudenie.

Tréner: Karol Kučera

Po dlhej ceste nás čakal prvý zápas v Slovenskom pohári mužov. S cestou sme sa vysporiadali dobre a začiatok zápasu nám vyšiel tak, ako sme si v šatni povedali. Takticky sme hrali v útoku aj v obrane, kde sme si vytvorili po prvej štvrtine 7 bodový náskok. Dobre sme vstúpili aj do druhej štvrtiny, kde sme si vytvorili vyšší náskok, no po individuálnych chybách sme si náskok neudržali, ale aj napriek tomu sme vyhrali prvý polčas o 7 bodov. Do druhého polčasu sme vstúpili trochu nesústredene, čo náš súper dokonale využil. Znížil stav skóre a dokonca aj viedol. Našťastie sme sa nevzdali a stav po tretej štvrtine bol o jeden bod v prospech nášho družstva. V poslednej štvrtine sme si vytvorili 6 bodový náskok, ktorý sme držali. S pribúdajúcim časom a zvyšovaním osobných chýb narastala naša nervozita a istota v zakončovaní. To využil náš súper a napokon vyhral zápas o 4 body, pričom v poslednej minúte sme dohrávali len so 4 hráčmi. Výsledok nám dáva šancu do odvety, kde na domácej pôde musíme vyhrať minimálne o 4 body, aby sme postúpili do ďalšieho kola. Preto všetkých nadšencov basketbalu radi privítame v našej športovej hale na odvetnom zápase, kde budeme potrebovať vašu podporu a povzbudenie.

Vedúci družstva a hráč: Peter Kaňa