Tento víkend začala nová sezóna aj našim kadetom

Tento víkend začala nová sezóna aj našim kadetom, ktorí odohrali svoje prvé kvalifikačné zápasy o postup do celoslovenskej ligy – GOLD skupiny.

V prvom zápase na domácej palubovke si svoje sily zmerali družstvá MŠK BK Žiar nad Hronom a IMC Slovakia Považská Bystrica. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, postupne však hru začali ovládať chlapci domáceho BK, ktorí už v priebehu 1. polčasu dokázali viesť aj o 20 bodov. Súper sa však nevzdával a využil každé naše poľavenie v obrane. Prejavilo sa to hlavne pri striedaní, kedy nasadenie nových, oddýchnutých hráčov bolo o niečo slabšie. No aj napriek tomu a tiež vychýlenej muške zo striel za 3 body chlapci zabojovali a dotiahli zápas do víťazného konca. Do zápasu sa zapojilo všetkých 12 nominovaných chlapcov, ktorí si odohrali svoje prvé minúty v kadetke.

V nedeľu Žiarčania vycestovali do Prievidze, kde odohrali druhý kvalifikačný zápas proti domácemu družstvu. Skúsené domáce družstvo Prievidze, v ktorom hrajú štyria hráči reprezentácie U16 koučované repretrénerom od začiatku zápasu potvrdzovalo rolu favorita. Súper bol fyzickejší, rýchlejší, agresívnejší čo malo za následok 17 strát do polčasu a vcelku prijateľnú prehru o 20 bodov. Náš mladý tím postavený prevažne na prvoročiakoch (2006) a doplnený st. žiakmi sa však nevzdával a v tretej štvrtine dokázal náskok súpera znížiť na 12 bodov po pekných kombinačných akciách, do ktorých sa dostali vďaka zlepšenej obrane. Po oddychovom čase súpera nás však do reality vrátili hneď tri úspešné trojkové pokusy domácich a znova to bolo cez 20 bodov. Síl ubúdalo, aj keď sa do hry zapojilo 10 hráčov, okrem zraneného Valenta a Kondru. No konkurencieschopných v tomto zápase by sa dalo spočítať na jednej ruke. Ďakujeme však za takéto ťažké zápasy, ktoré nás všetkých motivujú do ďalšej tvrdej práce a posunú basketbalovo na vyššiu úroveň.

MŠK BK Žiar nad Hronom : IMC Slovakia Považská Bystrica 84 : 68 (54 : 38)
Bodovali: Ondrík Oliver 18, Horváth Filip 17, Kaša Alex 12, Juhász Bruno 10, Kret Matej 9, Kartík Maroš 6, Valent Matej 5, Barcík Jakub 4, Vonkomer Adam 3 Hrali: Melaga Matúš, Kňažko Marek, Kondra Alexander

MBA Prievidza : MŠK BK Žiar nad Hronom 88 : 58 (47 : 27)
Bodovali: Horváth Filip 27, Ondrík Oliver 11, Kret Matej 8, Kaša Alex 4, Juhász Bruno 3, Kartík Maroš 3, Melaga Matúš 2
Hrali: Barcík Jakub, Vonkomer Adam, Kňažko MarekNenastúpili: Kondra Alexander, Valent Matej

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Jakub Švec