Tempo a nasadenie hráčov U13 bolo vysoké a zápas mal kvalitnú úroveň

Mladší žiaci dňa 25.02.2023 odohrali ďalší nadstavbový zápas na súperovej palubovke proti MBA Prievidza. Úvod zápasu im konečne vyšiel a boli dokonca lepší ako domáci. Tempo a nasadenie hráčov bolo vysoké a zápas mal kvalitnú úroveň. Postupne však naši začali robiť zbytočné chyby a mali smolu aj v koncovke. Polčas naši síce prehrali o 15 bodov, ale boli basketbalovejším družstvom. Druhý polčas bol opäť vyrovnaný, no opäť bol pre našich súperov kôš akoby zakliaty. Prievidžanom zase skoro všetky pokusy padli do koša. Aj napriek veľkej snahe sa im už nepodarilo dotiahnuť náskok súpera a nakoniec prehrali 82:52. Konečné skóre vôbec nebolo adekvátne priebehu zápasu a nebyť asi 6 našich nezapísaných bodov a tiež nepremenených cca 40 bodov by mohol zápas dopadnúť akokoľvek. Každopádne musíme popracovať na efektívnejšom zakončení aby sme mohli víťaziť v ťažkých zápasoch. Za bojovný výkon patrí všetkým našim chlapcom moja pochvala.

MBA Prievidza – BK MŠK Žiar nad Hronom 82:52

Body : Barcík 19, Kvačkaj 14, Galko 10, Hanuška 4, Hrmo 3, Hlaváč 2.

Tréner: Július Kucej