Starší žiaci U15 na turnaji CEYBL v Lučenci

AKAPO LUČENEC : BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 95:76

Starší žiaci vycestovali na ďalší stredoeurópsky turnaj CEYBL U15 do Lučenca. V prvom zápase sa stretli s domácim družstvom.

Bodovali a hrali:Roško R. 28b (1 trojka), Ďurian Š. 21b, Tapfer J. 7b, Plencner S. 6b, Huraj A. 5b (1 trojka), Golebiowski M. 4b, Huraj M. 3b, Mališ B. 2b, Kvačkaj L., Barcík P.

Najlepším hráčom zápasu sa stal Roderik Roško.

PGE SPOJNIA STARGARD : BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 128:51

V druhom zápase nastúpili starší žiaci proti hráčom z Poľska. Fyzicky silnejší súper nedával nášmu tímu veľa príležitostí na zakončenie. Svojou hrou nás nútil robiť chyby nielen v útoku ale aj v obrane. Len málo našich hráčov sa dokázalo presadiť v tomto zápase.

Bodovali a hrali:Roško R. 16b, Tapfer J. 11b (1 trojka), Ďurian Š. 8b, Huraj A. 8b, Oťapka J. 4b, Mališ B. 3b, Golebiowski M. 1b, Kvačkaj L., Barcík P., Plencner S., Huraj M.

Za najlepšieho hráča zápasu bol vyhlásený Jakub Tapfer.

BK VIVIDBOOKS PARDUBICE : BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 111:60

V prvom sobotnom zápase nastúpili starší žiaci proti Pardubiciam. Hráči síce začali plniť trénerské pokyny od začiatku zápasu, ale niekoľko nepresných zakončení a prvé zbytočné fauly umožnili súperovi získať jednoduché body. To sa hneď prejavilo na našej hre a začali sme znovu robiť chyby. Súper to využil a doviedol zápas do víťazného konca.

Bodovali a hrali:Roško R. 26b, Tapfer J. 8b, Oťapka J. 6b (1 trojka), Huraj A. 5b, Huraj M. 5b, Ďurian Š. 4b, Golebiowski M. 3b (1 trojka), Mališ B. 3b, Kvačkaj L., Barcík P., Plencner S.

Najlepším hráčom zápasu sa stal Šimon Ďurian.

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM : SLÁVIA TRNAVA 67:69

V druhom sobotnom zápase nastúpili starší žiaci proti Trnave. Od začiatku zápasu sme mali hernú prevahu čo nám umožnilo vytvoriť mierny bodový náskok. V polovici zápasu sme ešte vyhrávali 41:32. Začali sme však znovu robiť drobné chyby a veľa útokov sme nepremenili na body. Súper nás po malých krôčkoch bodovo dobiehal a tretia štvrtina skončila 55:54. V poslednej časti zápasu sa nám prestalo dariť v streľbe na kôš a nakoniec sme prehrali zápas o dva body.

Bodovali a hrali:Roško R. 28b, Tapfer J. 14b (2 trojky), Ďurian Š. 12b (1 trojka), Mališ B. 7b, Huraj A. 4b, Huraj M. 2b., Kvačkaj L., Barcík P., Oťapka J., Plencner S., Golebiowski M.

Najlepším hráčom zápasu sa stal Branislav Mališ.

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM : WKK WROCLAW 53:71

V poslednom zápase stredoeurópskeho turnaja CEYBL nastúpili starší žiaci proti Poliakom. Do hry vstúpili výborne a prvú štvrtinu sme vyhrali 19:17. Zaskočený súper ešte aj v druhej štvrtine robil chyby ale nakoniec ju vyhral o 7 bodov. Chlapci sa nevzdali a bojovali o každú loptu. Prestalo sa nám však dariť v zakončení a aj v obrane sme chybovali. Nakoniec sme zápas nedotiahli do víťazného konca, ale chalani si zaslúžia za bojovnosť v tomto zápase pochvalu.

Bodovali a hrali:Ďurian Š. 20b, Roško R. 15b, Tapfer J. 6b, Huraj A. 4b, Mališ B. 4b, Barcík P. 2b, Kvačkaj L. 2b, Oťapka J., Plencner S., Huraj M., Golebiowski M.

Tréner: Karol Tapfer