Starší žiaci proti Prievidzi

V nedeľu v športovej hale odohrali starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom ďalší zápas celoslovenskej súťaže proti družstvu MBA Prievidza. Začiatok zápasu  bol z oboch strán dosť nervózny, čo sa prejavilo hlavne v stratených loptách, chybných prihrávkach ako aj  v zakončovaní. Postupne domáce družstvo prebralo iniciatívu, zlepšilo obranu  a prvú štvrtinu vyhralo o 8 bodov (19:11). V druhej štvrtine sa viac darilo súperovi, ktorý na rozdiel od Žiarčanov nestriedal a hral so základnou päťkou, až na menšie zmeny. Náskok domácich z prvej štvrtiny dokázali Prievidžania zmazať a do druhého polčasu vstupovali s 1 bodovým vedením za stavu 30:31. V tretej štvrtine sa obraz hry nezmenil. Veľmi pekné akcie striedali miestami až nepochopiteľné zlyhania našich hráčov, či už v individuálnych činnostiach ako aj v nacvičených herných kombináciách. Potešiteľné je, že v obrannej činnosti chlapci nepovolili a súperovi nedarovali ani jeden kôš zadarmo. Po tretej štvrtine sa začínalo od nuly, nakoľko skončila remízou 43:43. Do poslednej časti hry dali chlapci všetku energiu a výsledok sa dostavil. Súperovi dovolili nastrieľať len 9 bodov a zaslúžene vyhrali 61:52. Pochváliť treba všetkých hráčov za výkon ako aj za povzbudzovanie a hlavne za zlepšenú disciplínu, kolektívnu hru a bojovnosť. Na všetkých týchto činnostiach budeme ešte tvrdo pracovať a zlepšovať ich.

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 61:52 (30:31)
Body: Novák Marek 17 (11 doskokov), Kret Juraj 11 (18 doskokov), Kucej Hugo 9 (1 trojka, 8 doskokov), Babiak Jakub 6, Grochal Marek 5, Greguš Juraj 5, Golebiowski Matej 4, Király Pavel 2, Dekýš Adam 2.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry