Starší žiaci po dvoch prehrách už bez postupu do finálovej štvorky

Iskra Svit – MŠK BK Žiar nad Hronom 55:50 (18:13, 28:26, 48:38)
Body: Šonkol 10b., Dekýš 9b., Ziman 8b., Holic 5b., Kosmel a Sirotný po 4b., Balogh a Žemla 3b., Tončík a Bobok po 2b.,
Hrali: Galko

Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom   67:56 (19:7, 31:25, 56:40)
Body: Balogh 15b., Dekýš 12b., Šonkol 10b., Sirotný 8b., Ziman 7b., Kosmel a Žemla 2b.
Hrali: Galko, Holic, Kňažko, Tončík, Melaga, Bobok

Naši starší žiaci nastúpili v sobotu a v nedeľu 7. a 8.apríla na ďalšie súťažné zápasy nadstavbovej časti o postup medzi najlepšiu štvorku, no aj napriek bojovnosti v oboch zápasoch sa víťazstva nedočkali. V sobotu bol nad naše sily nepríjemný súper zo Svitu, kde už od úvodu zápasu dominovala na oboch stranách silná obrana, o čom svedčí aj polčasové skóre 28:26. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas, i keď naši chlapci dokázali ku koncu zápasu vyvinúť  na súpera silný tlak, chýbalo nám aj to povestné športové šťastie, kedy nám vypadlo z obruče niekoľko čistých príležitostí. Rovnako nás môže mrzieť aj naša streľba trestných  hodov, pri ktorej sme prišli o 9 bodov zo 14 možných.  Po ťažkom zápase vo Svite nás v nedeľu čakala Žilina, ktorá rovnako ako my, má postupové ambície. Zápas sme však začali veľmi pasívne, kedy sa súper dokázal ľahko pohrať s našou obranou a sériou niekoľkých ľahkých košov sa dostal do vedenia 10:0. Aj po oddychovom čase sa našim chlapcom nedarilo prebojovať cez dôslednú obranu súpera a rovnako bezzubo sme pôsobili aj v útoku. No postupne sme sa dostávali do nášho tempa, zvýšili sme agresivitu v obrane aj v útoku a po bojovnej druhej perióde sme do polčasu nastupovali s mankom len 6 bodov. Po polčase však opäť začal úradovať súperov útok a sériou niekoľkých ľahších košov a úspešnej trojkovej streľby sa opäť dostal do vedenia. Posledná  štvrtina  sa však opäť vyvíjala priaznivejšie pre našich chlapcov, ktorí dobrou agresívnou obranou dokázali súperov náskok postupne sťahovať. No dve rýchle trojky súpera dokázali náš nápor zastaviť a súper si tak svoj náskok dokázal postrážiť.

Tieto dva prehraté zápasy nám už zavreli bránu o postup medzi najlepšiu štvorku sezóny, no aj napriek tomu nás čakajú ešte štyri zápasy, ktorými by sme si chceli napraviť chuť. Najbližšie sa predstavíme na palubovke súpera z Košíc a Spišskej Novej Vsi.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec