Starší žiaci nestačili na silného súpera

BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BK Žiar nad Hronom 86:64 (21:18, 42:34, 68:49)
Body: Dekýš 17b., Ďurica 16b., Holic 8b., Tončík 7b., Balogh 6b., Šonkol 5b., Sirotný 3b., Ziman 2b.
Hrali: Kosmel M., Žemla, Herich, Galko

Naši starší žiaci nastúpili v nedeľu 18. 02. 2018 na svoj ďalší súťažný zápas, tentoraz proti silnému súperovi z Bánoviec na jeho palubovke. Už od úvodu bolo na našej strane cítiť nervozitu zo zápasu, keď sa nám nepodarilo využiť hneď niekoľko veľmi ľahkých príležitostí a dovolili sme súperovi dostať sa do vedenia a do svojho tempa. Naši chlapci však dokázali ešte zabojovať a vyrovnať sa súperovi, o čom svedčí aj polčasové skóre. Do druhého polčasu sme nastúpili s chuťou strhnúť víťazstvo na našu stranu, ale po sérii ľahkých košov, ktoré sme inkasovali a opäť množstvo našich nepremenených príležitostí, dostali pomaličky nášho súpera do tempa a nám to už len uberalo množstvo síl. Súper si dokázal vybudovať náskok, ktorý si už s prehľadom udržal do konca zápasu.

31 stratených lôpt, streľba trestných hodov (9 z 23), celková streľba (24 zo 61) a 30 faulov z našej strany napokon dovolilo súperovi odísť zo zápasu víťazne.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia v sobotu 3. marca  a v nedeľu 4. marca 2018 na domácej palubovke, kde v posledných zápasoch základnej skupiny, postupne vyzvú súpera z Levíc a Nitry.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec