Starší žiaci majú za sebou úspešný víkend

BK MŠK Žiar nad Hronom- MBA Prievidza 93:44 (58:14)
Body: Horváth 29 bodov, Juhász 23 bodov, Valent 15 bodov, Kováč 12 bodov, Barniak 8 bodov, Herich 4 body, Matejka 2 body.
Hrali: Kršiak, Šadoň, Kovalčík.

MBA Prievidza – BK MŠK Žiar nad Hronom 57:87 (17:43)
Body: Horváth 32 bodov, Valent 20 bodov, Juhász 14 bodov, Kováč 7 bodov, Kovalčík 4 body, Herich 4 body, Barniak 4 body, Kršiak 2 body.
Hrali: Matejka, Šadoň.

Naši starší žiaci majú za sebou úspešný trip. V priebehu piatich dní sme odohrali tri zápasy. V stredu z BSC Bratislava a v piatok a sobotu v kole dvojičiek z MBA Prievidza. V Piatok sme na domácej palubovke pokračovali vo výbornom výkone zo stredy. Skvele sme bránil, mali sme veľkú energiu či už v obrane, tak aj v útoku, dokázali sme premeniť veľké množstvo striel z blízkej vzdialenosti. Od začiatku sme si vytvorili 20 bodový náskok, ktorý sme dobrou hrou na obidvoch polovičkách ihriska postupne navýšili až na konečných 49 bodov. Naši chlapci sa bavili basketbalom. Do hry sa postupne dostali všetci naši hráči a každý z nich si splnil svoju úlohu na ihrisku.
V sobotu ráno sme vycestovali na odvetný zápas do Prievidze. Aj v tom to zápase sa ukázala väčšia kvalita na našej strane. Avšak už bolo cítiť, že chlapci majú v nohách 3 zápasy. To sa prejavovalo hlavne na zakončovaní z pod koša, kde sme pozahadzovali obrovské množstvo striel. Napriek tomu sme si počas celého zápasu dokázali udržiavať dostatočný náskok, ktorý sme nakoniec natiahli až na konečných 30 bodov. Opäť si mohli s chuti zahrať všetci naši hráči, čo je veľké plus do ďalších bojov v súťaži. Blížime sa k vyvrcholeniu súťaže a tak všetka naša snaha musí byť na maximálnej úrovni a to tak v zápasoch ale hlavne aj v tréningovom procese.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Branislav Obert