BK Michalovce : MŠK BK Žiar nad Hronom   100:71 (20:20, 36:35, 79:55)
Body: Kňažko 18, Galko 13, Mihálka 11, Bielik 7, Koppl 6, Melaga 5, Pavol 5, Štefanča 4, Šmondrk 2

BK Michalovce : MŠK BK Žiar nad Hronom   68:60 (17:15, 34:31, 49:46)
Body: Galko 13, Kňažko 13, Pavol 10, Melaga 9, Štefanča 5, Koppl 4, Bielik 3, Mihálka 3
Hrali: Kvak, Šmondrk

BK MŠK Kežmarok  : MŠK BK Žiar nad Hronom   47:52 (11:14, 28:24, 41:37)
Body: Galko 11, Mihálka 10, Melaga 9, Bielik 8, Kňažko 6, Koppl 3, Kvak 3, Šmondrk 2
Hrali: Pavol, Štefanča

Starší žiaci, zdecimovaní chorobami a zraneniami, odohrali v desaťčlennom zložení na východe za tri dni veľmi ťažké tri zápasy. Ukázali, že sú veľmi dobrá partia a vedia sa vypnúť k dobrému kolektívnemu výkonu, či už v obrane, alebo aj v útoku. Napriek zdravotným problémom, ktoré viacerých hráčov trápia už dlhšiu dobu, ukázali svoj potenciál, keď dokázali byť  proti kompletným súperom v niektorých momentoch viac ako vyrovnaným súperom.

V piatkovom večernom zápase proti Michalovciam dokázali domácich zaskočiť a celý prvý polčas viedli, len v jeho závere poľavili a pustili súpera do jednobodového vedenia. Tretia štvrtina však ukázala, kde je naša slabina. Slabá koncentrácia, s ktorou sme vstúpili do druhého polčasu, nás stála neuveriteľných 16 strát a štvrtinu sme dokázali prehrať o 25 bodov, keď nám súper nastrieľal až 44 bodov! Zápas sa potom už len dohrával a vysoké víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené.

V sobotnom zápase sme sa proti domácim rozbiehali len pomaly, držali sme však so súperom krok a len  závery štvrtín, prvej, druhej aj tretej, v ktorých sme opäť nedokázali udržať 100% koncentráciu, rozhodli, že do poslednej štvrtiny išiel s miernym náskokom náš súper. V tej sme však dokázali otočiť skóre z 49:46 na 52:57. Následovala však naša klasika, poľavenie a slabší dôraz, ktorý potrestal náš súper dvomi trojkami o dosku. Nám čo všetko z koša vypadlo, domácim do koša padlo.

Sklamanie sme si vynahradili nedeľným zápasom v Kežmarku. Na našich chlapcoch už bolo jasne badať úbytok fyzických aj psychických síl. Začali sme zápas nedôrazne, nepresne sme zakončovali a zle sme riešili viaceré herné situácie. Timeouty nezaberali  a umývanie hláv v šatni tiež nemalo veľký význam. Domácim padlo do koša úplne všetko, za dva z diaľky aj za tri, nám zase úplne všetko, aj zpod koša, vypadlo. Chlapci už mali hlavy úplne dole a v hre sa držali len výbornou obranou, Súperovi dovolili dať len 47 bodov. Šťastie sa však ku nám otočilo čelom v posledných troch minútach zápasu, keď sme konečne dokázali skórovať a šnúrou 9 bodov sme dokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu.

Chlapci si za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili, boli sme predsa len kvalitnejší v individuálnych herných činnostiach a mali sme v nohách o dva ťažké zápasy viac. Všetci desiati chalani si za svoj výkon aj za svoje správanie sa za tri dni na ďalekom východe zaslúžia rešpekt a pochvalu.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Martin Šály