Starší žiaci

BSC Bratislava : MŠK BK Žiar nad Hronom   86:61 (24:13, 48:34, 71:41)
Body: Mihálka 20, Galko 12, Koppl 8, Štefanča 7, Melaga 6, Pavol 4, Šmondrk 4
Hrali: Bielik, Fáber, Kvak

Starší žiaci, zdecimovaní zraneniami, vycestovali do Bratislavy len s desiatimi zdravými hráčmi. Neúčasť kapitána Kňažka bola pre našu rozohrávku citeľná. Stratili sme v zápase až 48lôpt! To je na jeden zápas priveľa a bola to voda na mlyn BSC, ktorý sa proti našej osobnej obrane presadzoval v postupnom útoku veľmi ťažko. Pri našich zbytočných stratách však dokázali domáci v protiútoku priľahky skórovať. Napriek obrovskému množstvu strát sme dokázali hrať so súperom pomerne vyrovonaný zápas, keď sme si opäť neodpustili náš klasický „výpadok“ pozornosti na začiatku tretej štvrtiny. Úsek sme prehrali 21:0! Postupne sme však dokázali vysoké vedenie súpera dobrou koncovkou tretej štvrtiny a víťaznou poslednou štvrtinou aspoň znížiť. Chlapci sa musia vyvarovať strát a vtedy dokážu hrať naozaj dobrý basketbal. Na tomto musia chalani na tréningoch popracovať.

Vyzdvihnúť treba výborný výkon Adama Galka, ktorý si pripísal asi svoje prvé životné „triple double“, keď zaznamenal 12bodov,12doskokov a 11asistencií. K tomu ešte pridal 6ziskov a 3bloky. Pochváliť však treba aj ostatných, keď napriek absencii viacerých hráčov základnej rotácie a vlastným zdravotným problémom, dokázali odohrať celkom dobrý zápas.

Tréner: Norbert Nagy