Starší mini žiaci sa opäť predstavili na domácej palubovke proti súperom z Levíc a Kysuckého Nového Mesta

Sobota 06.04.2024, starší mini žiaci

BK MŠK Žiar nad Hronom – Patrioti ŠBK Levice 48:28 (17:9, 16:4, 5:7, 10:8)
Body: Inštitoris 21, Krnáč 12, Hanzel 8, Valent 4, Šándor 3
Hrali: Žilka, Bučko, Krokus, Dolinský, Kohút, Király

BK MŠK Žiar nad Hronom – Kysucké Nové Mesto 42:17 (8:3,10:11, 18:3, 6:0)
Body: Inštitoris 26, Krnáč 12, Valent 2, Dolinský 2
Hrali: Žilka, Bučko, Krokus, Kohút, Király, Hanzel, Šándor

Naši starší mini žiaci sa opäť predstavili na domácej palubovke proti súperom z Levíc a Kysuckého Nového Mesta.

Do prvého zápasu sme vstúpili odhodlaní a namotivovaní odčiniť prehru proti Leviciam zo začiatku sezóny. Náš vstup do zápasu bol famózny, kedy sme si rýchlou hrou, krásnymi basketbalovými akciami vytvorili náskok 14:0. Do tohto momentu hráči hrali kolektívne a rýchlo ale ako to už býva u mladších kategórií na našej strane prišlo k uspokojeniu, čiastočnému podceneniu súpera a individuálnemu hraniu. Toto sme našťastie dokázali zastaviť a vrátili sa do zápasu, ktorý sme nakoniec vyhrali o 20 bodov.

Druhý zápas bol úplné iný, kedy dve minúty do konca prvej štvrtiny bol stav 2:1 pre nás. Nedarilo sa nám premieňať 100% pozície, hrali sme častokrát individuálne čo bolo na škodu veci. Keďže súper bol fyzicky veľmi zdatný, náš rozbeh bol veľmi pomalý. Až v druhej polovici zápasu sme si vytvorili rozhodujúci náskok, kde nás bodovo ťahali hráči Inštitoris a Krnáč a je len na škodu, že sa žiadny z chlapcov bodovo k nim nepriblížil.

Za zmienku stojí výkon Martina Dolinského, pre ktorého to boli najlepšie dva zápasy počas jeho kariéry, kde fantasticky bránil a príkladne bojoval a ako to už niekedy v športe býva, došlo k nepríjemnému zraneniu a my všetci vrátane trénera a jeho spoluhráčov mu prajeme čo najskoršie uzdravenie.

Tréner: Ján Valent