Starší mini odohrali druhé kolo súťaže na banskobystrickej pôde.

Starší mini 1.liga Stred

BK MŠK Žiar nad Hronom : ŠBZ Handlová 24:41 (5:12, 9:6, 1:10, 9:13) Body: Golebiowski 9, Max Huraj 7, Roško 6, Tapfer

BK MŠK Žiar nad Hronom : ŠZP BBC Banská Bystrica 42:33 (7:9,8:5,3:10,24:9) Body: Max Huraj 12, Alex Huraj 10, Roško , Tapfer, Golebiowski, Dekýš 4,  Barcík, Kvačkaj 2

BBK Bánovce nad Bebravou : BK MŠK Žiar nad Hronom 49:48 (19:17, 12:8, 9:11, 7:14) Body: Max Huraj 12, Alex Huraj, Golebiowski 10 ,Tapfer 9, Dekýš 6, Mališ 1

16.11.2019 odohrali starší mini druhé kolo súťaže 1.ligy Stred na banskobystrickej pôde. Zápasy sme odohrali s B.Bystricou, Bánovcami nad Bebravou a Handlovou. Chýbali traja dôležití hráči– ale aj napriek tomu sme odohrali celkom dobré zápasy.

S Handlovou sme do tretej štvrtiny hrali vyrovnaný zápas – a potom prišla absolútna strelecká nemohúcnosť, čo  využil súper, ktorému „padalo aj zo šatne“. My sme mali aj sedem pokusov, kým sme dali bod. Najmä Alex Huraj sa strelecky trápil. Ale nielen on. Zahodili  sme nespočetné množstvo príležitostí a úspešne sme nevyužili ani rýchle protiútoky.

V zápase s Banskou Bystricou sme sa neustále bodovo doťahovali. Podarilo sa nám ubrániť ich najlepšieho hráča. Síce sme ešte v tretej štvrtine prehrávali o šesť bodov, v poslednej štvrtine sme už príležitosť nepustili z rúk.  Vychádzala spolupráca bratov Hurajovcov – padli aj dva trojbodové koše, získali sme loptu po chybách súpera  a zápas sme dotiahli do konca.

Zápas s Bánovcami sme prehrali o bod. Prehra mrzí, ale zápas bol výborný. Je to pokrok, lebo vlani sme s týmto súperom prehrali o viac ako 50 bodov. Chlapci hrali dobre v obrane – pochváliť môžeme Mališa, Dekýša, Tapfera, Golebiowskeho. Uchytil sa aj nový hráč Peter Barcík, ktorý s nami trénuje len od septembra. Škoda, že sme nepremenili 11 trestných hodov. Za hru v treťom zápase môžeme všetkých chalanov pochváliť.