Starší mini

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 44:62 (9:19, 12:12, 11:23, 12:8)
Body: Horváth Filip 24, Barcík Jakub 10, Valent Matej 8, Zlocha Matúš 8, Juhász Bruno 4, Roško Roderik 2, Barniak Martin 2, Herich Adam 2, Ďurčov Ján 2.
Hrali: Chrobák Jakub, Dekýš Adrian, Tapfer Jakub, Kovaličík Boris, Huraj Alex, Huraj Max.

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 62:60 (13:19, 9:10, 11:15, 29:16)
Body: Barcík Jakub 16, Horváth Filip 13, Zlocha Matúš 11, Ďurčov Ján 6, Valent Matej 4, Herich Adam 4, Juhász Bruno 3, Roško Roderik 3.
Hrali: Chrobák Jakub, Šadon Timotej, Tapfer Jakub, Barniak Martin, Huraj Alex, Dekýš Adrian, Kovalčík Boris, Huraj Max.

Starší minižiaci MŠK BK Žiar nad Hronom vycestovali na dva zápasy do Prievidze. Na súpera sme sa poctivo pripravovali, pretože prvé dva domáce zápasy nám ukázali na čom všetkom potrebujeme popracovať do odvety. Do zápasu sme vstupovali s jasným cieľom – pobiť sa o víťazstvo. Chlapci od začiatku plnili taktické pokyny a jednoduchými prihrávkami si dokázali vypracovať ľahké strelecké pozície spod koša, ktoré následne aj premieňali. Takto sme súperovi nedali šancu sa dotiahnuť a vrátiť do zápasu. Víťazstvom v prvom zápase sme si zaistili postup na finálový turnaj o majstra Slovenska.
V druhom zápase prišlo mierne uspokojenie a poľavenie z nastoleného tempa v prvom zápase. Naša agresivita v obrane sa zmiernila, čo vyhovovalo súperovi aby s nami stále držal krok a nedokázali sme sa odtrhnúť na vyšší bodový rozdiel. Do poslednej švtriny sme nastupovali s vedením o 11 bodov. Na chlapcoch už bolo vidno, že majú toho plné zuby. Kopili sme množstvo technických priestupkov, nepremenených šancí spod koša a tresných hodov. Tento fakt využil súperov hráč Giakas, ktorý nám dal v poslednej štvrtine všetkých 29 bodov a rozhodol zápas v prospech Prievidze. Aj tak môžem za obidva zápasy chlapcov pochváliť, pretože na palubovke nechali zo seba všetko, čo ocenili po zápasoch aj rodičia v hľadisku.

Tréner: Tomáš Fábry
Asistent: Juraj Horváth