V sobotu výhra a nedeľu prehra po tuhom boji.

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK MŠK Kežmarok  84 : 62  (27:14, 16:19, 20:19, 21:10)
Body: Lukáš Tkáč 22b., Maroš Minárik 19b., Maroš Vrtík 18b., Vladimír Kašša 7b., Jakub Mokráň 7b., Daniel Javúrek 4b., Michal Dolník 2b., Jozef Oravec 2b., Dávid Novosádek 2b., Ladislav Galovič 1b.,
Hrali: Maroš Medveď

Sobotný zápas sme začali dobre a prvú štvrtinu sme dominovali hlavne v útoku. Potom sme však sa nepochopiteľne prispôsobili tempu hry súpera a odohrali sme snáď najhoršie dve štvrtiny pred domácim hľadiskom za celé tri sezóny, za čo sa chcem našim divákom ospravedlniť. Naša hra nemala iskru a chýbalo nám nasadenie tak v obrane ako aj v útoku. Hrali sme pomaly a staticky a takáto hra nám vôbec nesvedčí. Našťastie sme sa aspoň trochu spamätali a v štvrtej štvrtine sme odskočili súperovi na 20 bodov a v zápase som mohol dať možnosť zahrať si všetkým hráčom. Tak napriek tomu chcem pogratulovať svojim hráčom k jasnému víťazstvu, čo bolo dnes asi najpozitívnejšie z celého nášho vystúpenia.

MŠK BK Žiar nad Hronom – PU Akademik Prešov  78 : 84  (11:27, 26:16, 19:18, 22:23)
Body: Maroš Vrtík26b., Lukáš Tkáč  15b., Vladimír Kašša 14b., Jakub Mokráň 11b., Michal Dolník 4b., Daniel Javúrek 4b., Dávid Novosádek 4b.
Hrali: Maroš Medveď, Ladislav Galovič

Opäť  sme otvorili zápas vo vlažnom tempe, bez energie a bez tlaku v obrane, čo malo za následok 16 bodovú stratu na súpera po prvej štvrtine. Druhá štvrtina však už bola z našej strany o niečom inom. Chlapci začali konečne viac tlačiť na súpera v obrane, zvýšili sme tlak na hráča z loptou a zdvojovaním súperovho pick and rollu sme získali niekoľko lôpt a dosiahli sme ľahké koše po ziskoch. A tak sme druhú štvrtinu vyhrali o 10 bodov a podstatné bolo, že sme sa vrátili do zápasu. Od tejto časti bol zápas vyrovnaný. My sme hrali hru ktorá nám svedčí tlak v obrane na perimetry a z toho rýchly prechod do protiútoku. V závere sme rozhodnutie o zápase mali vo svojich rukách no bohužiaľ 30 sek. pred koncom za egálového stavu sme spravili tri špatné rozhodnutia pri zakončení  a tak sme súperovi darovali výhru. Dnes však aj napriek prehre musím konštatovať, že basketbal sa musel páčiť divákovi a naši hráči okrem prvej štvrtiny nechali na ihrisku srdce.

Boli to posledné zápasy na domácej palubovke v tomto kalendárnom roku. Nakoľko sa blížia najkrajšie sviatky roka. Prajem vám všetkým krásne prežitie Vianočných dní a krásny a šťastný Nový rok 2017.

Tréner: Karol Kučera