Prvé víťazstvo v novej sezóne

PU Akademik Prešov – MŠK BK Žiar nad Hronom  91 : 60  (26:18, 33:12, 20:17, 12:13)
Body: Maroš Vrtík23b., Daniel Javúrek 14b., Vladimír Kašša 11b., Lukáš Tkáč 9b., Jozef Oravec 3b.,
Hrali: Ľubomír Kuchár, Peter Kaňa , Tomáš Krč

Po dlhej ceste na východ Slovenska nás čakal silný súper posilnený o hráčov Košíc Petra Kišša, Petra Lechmana a tak isto domáceho hráča s so skúsenosťami z mládežníckych reprezentácii Hrabčáka. Naši chlapci sa ich zo začiatku nezľakli a prvú štvrtinu sme odohrali vyrovnanú partiu zo silným súperom. Potom však prišla veľmi zlá druhá štvrtina z našej strany a súper nám po našich stratách lopty a nepresných zakončeniach s pod koša dával ľahké koše z rýchlych protiútokov. V tomto čase sme hrali zle a individualisticky a tak sme polčas prehrali o 30 bodov, čo bolo podľa mňa pre nás veľmi bolestivé a nebolo to odrazom hry v prvom polčase. Druhý polčas sme opäť začali nekoncentrovane a domáci nám začali unikať. Našťastie sa naši hráči rýchlo spamätali a zvýšili bojovnosť na ihrisku počas celého druhého polčasu sme so súperom držali krok a druhý polčas sme odohrali egálový stav.

Za bojovnosť a nasadenie v druhom polčase patrí mojim hráčom poďakovanie. Opäť sa ukázalo že keď hráme disciplinovane a organizovaný basketbal tak máme šancu na úspech. Na záver len toľko, že momentálne máme zranených až 6 hráčov a silno čakáme na ich uzdravenie, aby sme sa mohli tréningovým procesom vrátiť na víťaznú vlnu.

Nedeľa 09.10.2016
BK MŠK Kežmarok – MŠK BK Žiar nad Hronom  68 : 84  (22:17, 12:32, 12:19, 22:16)
Body: Maroš Vrtík 24b., Maroš Minárik 21., Róbert Rozim 17b., Daniel Javúrek 11b., Vladimír Kašša 6b., Lukáš Tkáč 4b., Jozef Oravec 1b.,
Hrali: Tomáš Krč

V nedeľu ráno sme nastúpili na zápas v Kežmarku znovu v zostave v ktorej nám chýbalo 5 zranených hráčov, ale už posilnený o dvoch hráčov z extraligy. To sa na našom výkone prejavilo pozitívne. Prvú štvrtinu sme však súperovi nechali veľa priestoru pri zakončovaní a prehrali sme ju o 6 bodov. Rozhodujúca bola tak ako včera aj dnes druhá štvrtina zápasu, no dnes to bolo v náš prospech. Po výbornej obrannej hre, keď  naši hráči výborne plnili pokyny z lavičky sme dokázali otočiť priebeh zápasu. Donútili sme súpera dostať sa do ťažkých streleckých situácii a po úspešnom obrannom doskoku sme dosahovali ľahké koše z rýchleho protiútoku a presilových situácii, ktoré sme úspešne premieňali. Druhú štvrtinu sme vyhrali 32:12 a do druhého polčasu sme nastúpili s 15 bodovým náskokom. Aj druhú časť zápasu sme začali dobrou obrannou hrou a náš náskok narástol postupne až na 25 bodov a potom aj keď sme sa nevyhli miestami strate koncentrácie a malým chybám v rozohrávke sme už rozumnou hrou dotiahli zápas do prvého toho sezónneho víťazstva, ktoré sme veľmi potrebovali.

Máme za sebou náročnú sobotu a nedeľu, keď sme hlavne veľa nacestovali, čo bolo ozaj náročné. Zdraví hráči však zabojovali aj za maródov čo je pozitívne. Dúfam, že si čo najskôr doliečime všetky zranenia a potom sa môžeme zodpovedne pripravovať na domáci víkend 22.10.2016 a 23.10. 2016 keď na svojej palubovke privítame družstvá Karlovka Bratislava “B“ a Slávia Trnava  na ktoré vás srdečne pozývame.

Tréner: Karol Kučera