Prekvapujúce víťazstvo nad skúsenejším súperom

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 52:40 (5:7, 21:18, 40:26)
Body: Kartík Marian 16 b., Barcík Jakub 10 b., Danko Matej 9 b., Štefanča Adam 9 b., Kvak Viktor 4 b., Kret Matej 2 b., Olajec Patrik 1 b., Horváth Filip 1 b.
Ďalší hráči: Kňažko M., Kondra A,, Ščepko J., Vonkomer A., Melaga M., Valent M.

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 10:2 (zápasy 3 x 3)

Žiarsky mladší mini nastúpili v zrekonštruovanej žiarskej športovej hale, kde sme absolvovali pred zápasom len jeden tréning. Chlapci sa však hneď zorientovali a zo skúseným súperom, ktorý hráva súťažne už druhú sezónu, držali vyrovnanú partiu. Do druhej štvrtiny nastúpili ďalší hráči, ktorým sa poctivou hrou podarilo vytvoriť 3 bodový polčasový náskok. V šatni sme si s prvou päťkou povedali, v čom sa zlepšiť, hlavne priamočiarejší ťah na kôš a v spolupráci pri vyvážaní lopty. Chlapci to na palubovke realizovali a po tretej štvrtine sme viedli už o 14 bodov, čo sme v štvrtej štvrtine bez problémov udržali. Negatívom v zápase bolo veľké množstvo nepremenených trestných hodov, čo bolo zapríčinené absenciou tréningov v hale. V hre 3 x 3 sme súpera prevalcovali. Všetci chlapci dostali príležitosť, aby sme vedeli, na ktoré činnosti sa máme na tréningu zamerať. Chlapcom chcem poďakovať za bojovný výkon, každý z nich ukázal ako sa bojuje za farby Žiaru.

Tréner: Ivan Danko
Asistent: Ján Valent