Prehra so silným súperom v Bratislave

VŠEMvs Karlovka Bratislava B – MŠK BK Žiar nad Hronom  102 : 60  (25:17, 51:33, 82:46)
Body: Vrtík 22, Obert 20, Dolník 10, Fábry 3, Supuka 3, Nagy 1, Šály 1
Hrali: Medveď

Muži vycestovali na palubovku rezervy Karlovky, posilnenej o viacerých extraligových hráčov, v zostave oklieštenej zraneniami a chorobami. Menšia rotácia našich hráčov sa nakoniec premietla do vývoja zápasu. Museli sme si dávať pozor na fauly, s postupujúcim časom nám dochádzali najmä fyzické sily.

Až do polovice druhej štvrtiny sme hrali veľmi dobre, so silným súperom sme držali krok v obrane aj v útoku. Do stavu 35:31 pre domácich sme dokázali hrať v obrane pomerne čisto, bez zbytočných faulov, mali sme aj veľmi úspešnú streľbu z poľa. Po sérii našich faulov sme však museli prestriedať a dostali sme sa pod veľký tlak fyzicky aj výškovo disponovanejšieho súpera. Domáci nám odskočili šnúrou 16 bodov a polčas sme už prehrávali o 18 bodov.

V tretej štvrtine sme súpera ešte trochu potrápili, postupne sme však strácali fyzické, ale aj psychické sily. Každú našu chybu súper efektívne trestal. Hráči Karlovky si v závere už pohodlne ustrážili svoje vysoké a zaslúžené víťazstvo.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Norbert Nagy