Piatok večer sme mali súperovi z Nitry čo oplácať nakoľko z ostatných dvoch zápasov sme odchádzali ako porazené družstvo

Piatok 26.01.2024, juniori

MŠK BK Žiar nad Hronom – BKM SPU Nitra 84:76 (18:19, 18:19, 20:20, 28:18)

Body: Valent 20 (4 trojky), Čierny 20 (1 trojka), Kulčár 15 (2 trojky), Ondrík 15, Juhász 9, Barcík 3 (1trojka), Melaga 2
Hrali: Barniak, Mališ, Kňažko, Olajec

Piatok večer sme sa v predohrávke stretli so súperom z Nitry, ktorému sme mali čo oplácať nakoľko z ostatných dvoch zápasov sme odchádzali ako porazené družstvo.

Zápas sa začal vo veľkom tempe, kde po kolektívnom a rýchlom predvedení hry sme po efektnom smeči kapitána Valenta viedli 12:5. Po oddychovom čase súpera sa jeho hra zmenila a do zápasu ich vrátil Hoferica, ktorý 3 trojkami otočil skóre na stranu súpera. Naši chlapci umnou hrou sa stále držali v zápase aj keď v druhej štvrtine sme opäť nechali vyniknúť hráča súpera a to Broškoviča, ktorý 3 trojkami uzatvoril stav polčasu na 36:38.

Druhý polčas začal veľmi nervózne hlavne zo strany súpera, ktorý sa neustále sústredil len na rozhodcovskú dvojicu čoho vyústením bolo vylúčenie trénera Nitry Blaha. Od tohto momentu sa nervozita dala krájať a hráči súpera svojimi osobnými chybami dávali šancu vyniknúť našim hráčom z pozície trestného hodu a to hlavne neomylnému Čiernemu a Kulčárovi. Súpera opäť držala na dostrel trojková streľba, tentokrát hráč Sakrány 3 trojkami pomáhal Nitre sa udržať v zápase.

Posledná štvrtina už bola v našej réžii kde sme si rýchlym prechodom do útoku a peknou kolektívnou hrou vytvorili mierny náskok. V posledných dvoch minútach naše víťazstvo zabezpečil náš kapitán, ktorý dvomi trojkami v tesnom slede prakticky rozhodol o zápase.

Po tomto momente to asistent trénera hostí opäť trochu nezvládol a dostal technickú chybu od rozhodcov. Následne vstúpil do stretnutia tréner hostí a 42 sekúnd do konca stretnutia odvolal hráčov z hracej plochy a kázal im odchod do šatne. Rozhodcovia následne zápas ukončili.

Po tejto nezvyčajnej situácii, tréner hostí prikázal svojim hráčom, aby sa zo šatne vrátili. Hráči oboch družstiev na konci vytvorili kruh, a tréner hostí fairplay pogratuloval našim hráčom k víťazstvu a spoločne za potlesku divákov zápas takýmto pekným gestom ukončili.

Týmto chcem pogratulovať´ aj chlapcom k ich predvedenej hre, nasadeniu a hlavne k tomu, že bolo jedno či sú hráči na palubovke alebo na lavičke každý z nich žil zápasom až do poslednej sekundy a išla z nich veľká energia. Je len jedna škoda, že sa zápas nedohral v riadnom hracom čase.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Miroslav Grznár