Piatkový útlm

MŠK BK Žiar nad Hronom – BKM Iskra Svit 51:80 (11:30, 9:6, 9:24, 22:20)
Body: Matúš Šály 17b., Ľuboš Kuchár 8b., Jakub Nagy 6b., Mihálka Viktor 4b., Jakub Boroš 4b., Marek Vinarčík 4b., Medveď Maroš 4b., Daniel Bača 2b., Petr Štábel 2b.,
Hrali: Jakub Krajčovič, Filip Šarközi,

V úvode zápasu nepremenené vyložené šance pod košom súpera (17/44), boli predzvesťou bezmocnosti pod košom ako aj v trestných hodoch (13/28). Slabou obranou pri hre 1:1 nám súper veľmi rýchlo odskočil na rozdiel 15b. V druhej štvrtine sme so súperom držali krok, no po prestávke sme opäť nedokázali skoncentrovať obranu a súper nám odskočil na rozdiel až 30b. V poslednej štvrtine zlepšenou hrou v obrane a viacerými peknými individuálnymi akciami sme dokázali hrať vyrovnanú partiu, no rozdiel bol už nedostihnuteľný. Zostávajúce zápasy v tejto skupine sú pre naše družstvo dobrou prípravou pre nadchádzajúcu sezónu, kedy budeme hrať s vekovo rovnocennými súpermi.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

MŠK BK Žiar nad Hronom – KB košice 70:99 (22:28, 17:34, 16:17, 15:20)
Body: Matúš Šály 24b.(3 trojky), Mihálka Viktor 16b.(3 trojky), Jakub Boroš 13b., Ľuboš Kuchár 7b., Štábel Peter 6b., Marek Vinarčík 2b., Krajčovič Jakub 2b.,
Hrali: Medveď Maroš,

V sobotnom zápase odohrali naši chlapci diametrálne odlišný zápas ako v piatok. Napriek tomu, že nám chýbali 4 hráči, ktorých trápi viróza, ostatní zabojovali za nich. Premenili sme 8 trojkových pokusov a v zápase sme boli úspešný aj v streľbe z vymedzeného územia. Držali sme so silným a fyzicky dobre disponovaným súperom krok. Škoda veľkého množstva stratených lôpt (29), čo je veľa aj na dva zápasy. Výšková prevaha Košičanov sa prejavila hlavne v hre pod oboma košmi. Keby sme v piatkom zápase podali podobný bojovný výkon, mohli sme byť úspešný. V tomto zápase však ani to nestačilo a Košice pohodlne vyhrali. Napriek tomu si chlapci zaslúžia pochvalu.