MŠK BK Žiar nad Hronom  – Slávia TU Košice 66 : 83 (13:21, 21:22, 17:23, 15:17)
Body:
Vrtík Maroš 29b., Rozim Róbert 20b., Minárik Maroš 7b., Nemčok Tomáš 7b., Fábry Martin 3b.,
Hrali: Kaňa Peter,  Skladan Štefan, Kašša Vladimír, Tkáč Lukáš, Košťál Matej

„Tak dnešný zápas nám vôbec nevyšiel. Od začiatku sme ťahali za kratší koniec. Počas celého zápasu sme mali katastrofálnu úspešnosť v premieňaní streleckých príležitostí, či už z pod koša alebo z perimetra. Súper bol naopak strelecky veľmi úspešný a hlavne v prvej štvrtine premenili košickí hráči množstvo trojkových pokusov, čím si vytvorili až 10-14 bodový náskok, ktorý si udržiavali počas celého zápasu. Veľmi nám chýbal kapitán družstva Tomáš Fábry, ktorý nemohol hrať kvôli disciplinárnemu trestu od SBA. Ešte v 4. štvrtine sme sa dokázali chvíľku vrátiť do zápasu, keď sme 16bodový náskok znížili po dobrých obranných zákrokoch na rozdiel 9 bodov. To bolo ale z našej strany všetko. Aj ďalej sme pokračovali v slabej streleckej úspešnosti a tento zápas sme už nedokázali zvrátiť. Na záver mi nič iné neostáva ako pogratulovať súperovi k víťazstvu”, zhodnotil zápas tréner Karol Kučera.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

8 statočných
MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Lučenec 75 : 130 (19:13, 24:37, 15:34, 17:46)
Body: Rozim Róbert 21b., Vrtík Maroš 16b., Nemčok Tomáš 11b., Fábry Martin 11b., Minárik Maroš 10b., Skladan Štefan 6b.,
Hrali: Kaňa Peter

Tak ako včera kadeti,  tak aj muži dnes odohrali 30 min. dobrý zápas proti súperovi, ktorý prišiel v najsilnejšom zložení a s extraligovými ambíciami. Naši hráči začali zápas dobre a koncentrovane, tak v obrane ako aj v útoku. Na rozdiel od včerajšieho zápasu z Košicami sme dnes boli aj úspešní v streľbe, čo nám zabezpečilo víťazstvo v prvej štvrtine a slušný polčasový výsledok. Ešte tretiu štvrtinu sme ako tak držali so súperom krok, ale opäť veľká škoda poslednej štvrtiny, kde našim chlapcom došiel dych a sila .
My sme hrali v užšej rotácii hráčov, čo sa prejavilo hlavne v závere zápasu. Postrácali sme pod tlakom množstvo lôpt a Lučenec pohodlne skóroval do našej otvorenej obrany. Škoda lebo našich 8 statočných  si to nezaslúžilo, za predvedenú hru počas prvých troch štvrtín. Basketbal sa ale hrá na 40 min čistého času a tak nám neostáva nič len pogratulovať Lučencu k víťazstvu a pripraviť sa na ďalšie domáce zápasy 16. a 17. apríla doma proti družstvám zo Žiliny a Považskej Bystrice.