NEMAK ŽBM 6. ročník

Až 99 prváčikov a druháčikov zo štyroch žiarskych a jednej štiavnickej školy na Námestí Matice Slovenskej v Žiari nad Hronom bojovalo a súťažilo na krásnych kurtoch SBA 3×3 TOUR 2022. Počasie vyšlo na jedničku. Deti, ktoré pravidelne dvakrát týždenne navštevujú krúžok MALÝ ŠPORTOVEC na svojej škole,si konečne mohli vyskúšať, čo sa pod vedením svojho koordinátora z Basketbalového klubu MŠK naučili. Viac ako o víťazstvá v basketbale išlo o dobrú náladu a radosť z pohybu. Všetci malí športovci si to na námestí poriadne užili. Prváci budú určite pokračovať v krúžku aj ako druháci a druháci sa už teraz môžu tešiť do basketbalovej prípravky pre tretiakov a štvrtákov.

Tá sa otvorí od septembra opäť pod vedením trénera Braňa Oberta každý utorok a štvrtok o 15.30-16.30 v telocvični Dvojky.

Veľké poďakovanie za dnešnú akciu patrí hlavne všetkým učiteľom a trénerom jednotlivých škôl, SBA 3×3 za zapožičanie kurtov a nadnárodnej spoločnosti, ktorej názov žiarska basketbalová mikroliga nesie. A DUPEmu za super fotky🙂

Norbert Nagy, hlavný koordinátor NEMAK ŽBM

Výsledné poradie turnaja:

  1. Dvojka
  2. Štvorka
  3. Guliver BŠ
  4. Cirkevná
  5. Jednotka