NEMAK ŽBM 1. ročník

Dnes 16. júna 2015 bol ukončený, teraz už môžeme povedať, úspešný projekt Žiarskej basketbalovej mikroligy pre školský rok 2014/2015. Záverečné 4. kolo sa odohralo dnes na IV. ZŠ za prítomnosti družstiev, žiakov prvého stupňa, zo všetkých štyroch ZŠ v Žiari nad Hronom. V tomto kole sa z víťazstva tešili žiaci II. ZŠ, ktorí prešli turnajom bez prehry. Na druhom mieste skončila I. ZŠ, na treťom CZŠ.

Cieľom ŽBM bolo ukázať žiakom, že aj športom sa dá dobre zabaviť a zrelaxovať. V priebehu celého turnaja nám ani tak nešlo o víťazstvo, ale chceli sme deti pritiahnuť k športovej aktivite nie len počas turnajov, ale niektorým z nich práve takéto podujatie otvorí oči a môžu ďalej pokračovať na tréningoch v basketbalovom klube alebo v jednom zo 16-tich klubov, ktoré patria pod MŠK Žiar nad Hronom.

Počas 4. kôl bola atmosféra na zápasoch nabitá energiou žiakov, každý hráč bojoval v rámci svojich možností a schopností, každý chcel byť lepší ako ten druhý, každý chcel vyhrať a získať medailu. Tí najlepší ju nakoniec aj získali a k tomu ešte pohár pre víťaza. Žiaci mali veľký zážitok, pretože medaily im boli odovzdávané primátorom Žiaru nad Hronom Mgr. Petrom Antalom.

Norbert Nagy, koordinátor NEMAK ŽBM