Naše mladé basketbalistky vycestovali do Banskej Bystrice

MBK Ružomberok – BK MŠK Žiar nad Hronom 12 – 56 (0:15, 6:10, 4:10, 2:21)
Hrali a bodovali:
Michalová Natália 21, Poláková Ela 15, Inštitoris Ester 6, Ihradská Emma 6, Belányi Ella 2, Babiaková Lucia 2, Klinčáková Ema 2, Zliechovská Melinda 2, Salayová Elissa, Repiská Viktória, Vodnákova Emília

BK MŠK Žiar nad Hronom – Slávia ŠKP Banská Bystrica 48 – 29 (9:7, 13:13, 9:9, 17:0)
Poláková Ela 15, Michalová Natália 11, Inštitoris Ester 6, Babiaková Lucia 5, Repiská Viktória 4, Ihradská Emma 4, Klinčáková Ema 2, Salayová Elissa 1, Belányi Ella, Zliechovská Melinda, Vodnákova Emília

V sobotu vycestovali naše mladé basketbalistky do Banskej Bystrice. V telocvični zdravotníckej školy nastúpili v prvom zápase proti družstvu z Ružomberka. Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi dobrý. Súperovi sme nedovolili skórovať a naopak zaznamenali sme 15 bodov. Postupne Žiarčanky navyšovali svoj náskok, ktorý korunovali v poslednej štvrtine výhrou 2:21.

Po krátkej prestávke nás čakalo domáce družstvo Slávie ŠKP Banská Bystrica. Od prvých sekúnd až do začiatku poslednej štvrtiny bol zápas veľmi vyrovnaný. Domáce hráčky sa presadzovali vďaka svojej rýchlosti a naopak naše dievčatá využili svoje fyzické prednosti ako aj technické zručnosti, ktoré rozhodli v poslednej časti hry, ktorú vyhrali Žiarčanky 17:0. Aj keď sme vycestovali v oklieštenej zostave s 11 hráčkami dievčatá zabojovali a pripísali si ďalšie 2 výhry.

Tréner: Juraj Horváth