MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 51:66
Body: Kret 24b., Kartík 15b., Ondrík 11b., Horváth 10b., Kaša 4b., Melaga 2b.
Hrali: Barcík, Herich, Kondra, Kňažko, Valent

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 52:50
Body: Kret 18b., Horváth 12b., Kartík 9b., Ondrík 5b., Melaga, Kaša a Barcík po 2b.
Hrali: Herich, Kondra, Kňažko, Valent

Mladší žiaci cestovali na svoje prvé zápasy v novom roku k súperovi z Prievidze. Pre oba tímy bol tento dvojzápas veľmi dôležitý a mohol zamiešať karty v bojoch o postup na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska.
Prvý zápas bol od úvodu veľmi vyrovananý. Oba tímy sa hľadali ako v obrane, tak i v útoku. V prvej štvrtine sme si dokázali vypracovať 5-bodový náskok. Po vyrovnanej druhej štvrtine sa šlo do prestávky za stavu 28:33 z pohľadu domácich. Rozhodla tretia štvrtina, kde naši hráči od úvodu diktovali tempo a zrýchlenou hrou navyšovali svoje vedenie. To sme si dokázali udržať do konca zápasu, a tak sme sa mohli tešiť z prvého víťazstva v pomere 66:51.
Druhý zápas bol ale úplne iný. Naši hráči od úvodu robili zlé a zbrklé rozhodnutia, často sme strácali loptu po ťažkých prihrávkach a keď k tomu pripíšeme vysokú úspešnosť súpera, prvý polčas sa skončil 30:19 pre domácich. Naši hráči však zdvihli hlavy a vynikajúcim nástupom do druhého polčasu sme nielen eliminovali 11-bodový náskok súpera, ale sami sme si dokázali vypracovať 7-bodový. Ten sme nanešťastie nedokázali udržať. Záverečná štvrtina bola pre našich chlapcov nesmierne náročná ako po fyzickej, tak i po mentálnej stránke. Družstvá sa striedali vo vedení. Domáci si nakoniec vypracovali 4-bodový náskok, ktorý v posledných sekundách hry ešte veľmi kurióznou strelou zdramatizoval Matej Kret, avšak na dokonalý obrat stretnutia nám už nevyšli sily, a tak sme museli súperovi pogratulovať k výhre. Tento zápas nám však ukázal mnohé stránky, na ktorých musíme pracovať ak chceme byť úspešní. Zbavovanie sa zodpovednosti, prílišný rešpekt zo súpera, ktorý nám zbytočne zväzuje ruky a neochota sa pobiť, to sú veci, ktoré nám nesvedčia. Na druhej strane nás ale stále môže tešiť jedno víťazstvo z horúcej prievidzskej palubovky. Doma musíme zabojovať a nechať na našej palubovke to žiarske bojovné srdiečko. Veríme, že práve z takýchto zápasov si chlapci zoberú ponaučenie a skúsenosti a prajeme im veľa šťastia v ďalších zápasoch aktuálnej sezóny.

Tréner: Jozef Oravec
Asistent: Ladislav Balogh