Na domácej palubovke ťažko vybojovaná výhra

MŠK BK Žiar nad Hronom: BK ŠKP ŠTART Bratislava 76 : 73pp  (20:14, 34:33, 47:48, 62:62)
Body: Mokráň 21, Huljak 17, Dolník 13, Kádaši 10, Bendík 6, Vrtík 4, Supuka 3, Šušanský 2
Hrali: Nagy a Medveď

Dnes sme odohrali veľmi ťažký zápas na domácej palubovke. Hostia aj napriek tomu, že prišli v oklieštenej zostave bojovali o víťazstvo až do samotného konca zápasu. Štart dnes hral uvoľnene a my sme pociťovali veľkú zodpovednosť za výsledok, ktorá nám zväzovala ruky. Napriek tomu sme od začiatku udávali tempo hry a počas celého zápasu sme si udržiavali mierne vedenie. V prvom polčase, ale aj počas celého zápasu sme sa trápili hlavne strelecky. Štart sa stiahol v obrane do vymedzeného územia a my sme nedokázali premeniť veľké množstvo otvorených striel z perimetra. Napriek tomu sme v závere zápasu odskočili súperovi na 8 bodov, ale vlastnými chybami sme im dovolili vyrovnať a tak prišlo na radu predĺženie. Aj v tom sme mali navrch tu nám však už padli aj trojkové strely čím sme opäť mali pred záverom mierny náskok. V závere však hráči Štartu opäť po našich chybách v obrane zdramatizovali koncovku, ale už sme si víťazstvo v tomto náročnom zápase nedali vziať a dotiahli sme ho do úspešného konca.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy