Muži v Nitre v náročnom a vyrovnanom zápase tesne prehrali.

1.Slovenská liga Muži – základná časť

Nedeľa 13.10.2019
BKM SPU Nitra : MŠK BK Žiar nad Hronom 79:74 (20:19,23:17,19:20, 17:18)

Body: Mokráň Jakub15, Dolník Michal 12, Kádaši Jakub 11, Vrtík Maroš 10, Supuka Jaroslav 8, Obert Branislav 7, Haviar Ondrej 7, Mátych Branislav 4,
Hrali: Fábry Tomáš, Lacko Ivan, Záhradár Peter,
Kubovič Jozef

Na palubovke v Nitre sme videli výborný basketbal. Miestami sa obe družstva približovali svojim výkonom extralige. Domáci posilnený extraligovými hráčmi z Komárna, Lučenca a Prievidze začali s veľkým nasadením hlavne v obrane. Nedali našim chlapcom ani kúsok voľného miesta na palubovke. Naši hráči napriek tom prvú časť zápasu zvládali a držali zo silným súperom krok. Problém nám robila hlavne úspešná streľba za 3 body domácich, keď sme nedokázali dorotovať na voľných hráčov. V druhom polčase sme zmenili taktiku v obrane a pokračoval vyrovnaný zápas až do samotného konca, keď ešte 2,5 minúty pred koncom sme sa dokázali priblížiť nášmu súperovi na rozdiel 2 bodov. Veľká škoda 3 stratených lôpt z našej strany v samotnom závere zápasu. Nebyť ich tak mohol byť výsledok úspešný aj pre nás. Napriek tesnej prehre musím pochváliť našich hráčov za vysokú bojovnosť a nasadenie počas celého zápasu.
Rád by som Žiarskych divákov pozval na náš najbližší zápas pod domácimi košmi v nedeľu 20.10.2019 o 15,00 do žiarskej športovej haly – ZUS Arény, kde sa stretneme s družstvom ŠBK Junior – Patrioti Levíce.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy