Muži otočili zápas s Košicami, a pripísali si veľmi dôležité víťazstvo!

1.Slovenská liga Muži – skupina o 1.-7. miesto

Nedeľa 23.02.2020

MŠK BK Žiar nad Hronom : KB Slávia Tu Košice 81:72 (19:25, 38:45, 62:57) Body: Haviar 30, Vrtík 21, Mokráň 12, Dolník 8, Obert 8, Supuka 2 Hrali: Fábry, Medveď, Vojtek

Dnešný zápas pred domácim hľadiskom sme sa vytrápili. Od začiatku zápasu sa Košičania do nás pustili s veľkým odhodlaním. Celý zápas až na pár minút hrali zónovú obranu 3:2, ktorá nám robila problémy hlavne preto, že naša hra bola pomalá a chýbala nám tranzícia lopty a hlavne prieniková hra na kôš. No náš najväčší problém v prvom polčase bola naša obrana. Nechali sme hostí zakončovať z otvorených pozícii a nedokázali sme zastavovať ich rýchly protiútok. A tak sme prvý polčas logicky prehrali o 7 bodov. V šatni sme si povedali, čo chceme zmeniť na našej hre. Do druhého polčasu sme nastúpili s menšou zostavou a to sa nám oplatilo. Zápas sme otočili aj keď sme v 3. štvrtine už prehrávali o 11 bodov. V prvom rade sme zrýchlili našu hru, ale hlavne sme začali lepšie brániť. A tak sme postupne dokázali zlikvidovať súperov náskok a išli sme v zápase do vedenia. V štvrtej štvrtine sme do konca viedli už o 16 bodov a tak sme zápas mohli v pohode dohrať a získať tak ďalšie dôležité víťazstvo. Škoda trochu nervózneho záveru. No to už tak býva v takýchto dôležitých zápasoch. Na záver by som chcel pochváliť obidva tímy, preto že sme boli svedkami výborného a dramatického basketbalu.

Tréner: Karol Kučera

Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy