Muži: 2. kolo Slovenský pohár

MŠK BK Žiar nad Hronom – Slávia TU Košice 83:83 (16:22, 28:20, 21:19, 18:22)

Body domáci: Maroš Minárik 25b.(4 trojky), Jozef Treml 17b.(1 trojka), Maroš Vrtík 12b., Vladimír Kašša 10b., Jakub Kádaši 8b., Tomáš Fábry 6b., Milan Šoltés 5b.
Hrali: Matej Košťál, Peter Kaňa, Tomáš  Krč, Lukáš Tkáč.
Body hostia: Peter Lechman 23b. (1 trojka), Martin Zibríni 20b. (4 trojky), Peter Kiss 11b. (1 trojka), Milan Hintoš 8b., Peter Pančák 7b. (1 trojka), Branislav Jaray 6b., David Matys a Filip Duda po 4b.

Tomáš Fábry (kapitán domácich): Na súpera sme sa dobre pripravili. Vedeli sme, že budú silný na doskoku čo im aj vychádzalo a dávali koše z druhých šancí. Našou natrénovanou hrou a dodržiavaním hernej disciplíny sme dokázali celý zápas so súperom držať krok, nedovolili sme im odskočiť a len málo chýbalo aby sme vyhrali. Veľká vďaka patrí divákom, ktorí si našli cestu do haly a celý zápas nás povzbudzovali.

Karol Kučera (tréner domácich): Dnes sme odohrali kvalitný zápas proti súperovi s množstvom hráčov s extraligovými skúsenosťami. Myslím že sme videli na obidvoch stranách výbornú hru tak v obrane ako aj v útoku, Súpera sme veľmi dobre bránili hlavne na perimetri, kde sme po získaných loptách dali ľahké koše z prečíslenia. V útoku sme predviedli organizovaný basketbal a myslím si, že Žiarsky divák videl zápas, ktorý mal možno aj extraligovú kvalitu, Som rád že nás prišlo povzbudiť okolo 250 divákov a týmto by som ich rád pozval na zápas v sobotu 7.11.2015 o 18,00 s družstvom Lučenca. Na záver by som chcel mojim hráčom pogratulovať k veľmi dobrému zápasu a verím že aj naďalej budú zabávať Žiarskeho diváka takýmito dobrými výkonmi.

 

Invalid Displayed Gallery