Mladší žiaci začali sezónu víťazstvom

MBK Liptovský Mikuláš – MŠK BK Žiar nad Hronom 24:79
Body: Barcík 12b., Ondrík 11b., Kartík a Horváth po 9b., Kondra a Kret po 8b.,Kaša a Kňažko po 5b., Melaga a Valent po 4b., Juhász a Ďurčov po 2b.

MBK Liptovský Mikuláš – MŠK BK Žiar nad Hronom 15:78
Body: Kartík 17b., Ondrík 16b., Kret 14b., Barcík 10b., Melaga 6b., Horváth 5b., Kaša, Kondra, Juhász, Kňažko a Valent po 2b.
Hrali: Ďurčov

Naši mladší žiaci nastúpili na svoj prvý zápas v novej sezóne na palubovke Liptovského Mikuláša. Od úvodu prvého zápasu bolo jasne vidieť, že basketbal chlapcom chýbal a od prvých minút sa s veľkou chuťou pustili do súpera. Žiarčania dominovali vo všetkých parametroch a svojho súpera prevyšovali ako na obrannej, tak i na útočnej polovici ihriska. Žiarčania si vybudovali polčasový náskok 41:7, ktorý postupne navyšovali a rýchlou hrou dokázali vyhrať pohodlne prvý zápas. 
Druhý zápas začali naši troška ustráchane a mysleli si, že to všetko príde samo. Úvod bol veľmi vyrovnaný a chalani si až neskôr uvedomili, že sa musia vrátiť do tempa, ktoré im prinieslo víťazstvo v prvom zápase. Začali sme predvádzať našu hru, a kombináciou zodpovednej obrany a rýchlych protiútokov nemal proti našim chlapcom menej fyzicky zdatný súper žiadnu šancu. Druhý zápas sme teda tiež vyhrali vysoko 78:15. Chlapcom gratulujeme k víťazstvu a prajeme veľa šťastia do ďalších zápasov.

Tréner: Jozef Oravec
Asistent: Ladislav Balogh